• Plávanie / Šport
  • 20. marca 2024, 00:01

Masters plavci ŠPK Kúpele Piešťany sa v sobotu 16. marca rozdelili na dve rôzne podujatia – jedna skupina smerovala do Brna a druhá do Žiliny.

(Zľava) Michaela Kičin, Pavel Škodný a Anna Kičinová plávali v Žiline. (Autor: archív autora)

Trojica Karol Kantek, Miroslava Samuhelová a Michaela Vavrová zamierila do Brna, kde sa zúčastnila už 35. ročníka obľúbeného podujatia Velká cena města Brna v plavání Masters. Preteky sa plávajú ako klasický päťboj – 50 m motýlik, 50 m znak, 50 m prsia, 50 m voľný spôsob a 100 m polohové preteky.

(Zľava) Michaela Vavrová, Karol Kantek a Miroslava Samuhelová v Brne.

Spomedzi 83 hodnotených mužov sa Kantek umiestnil na peknom 14. mieste, pričom na 50 m prsia prekonal slovenský rekord masters vo svojej vekovej kategórii. Samuhelová vybojovala 17. priečku a Vavrovú klasifikovali na 22. mieste medzi ženami.

Anna Kičinová, Michaela Kičin a Pavel Škodný zvolili účasť na Majstrovstvách Slovenska v diaľkovom plávaní v bazéne a v prvom kole Slovenského pohára v diaľkovom plávaní v Žiline. Pre kategóriu masters bola vypísaná trať na 3000 m voľný spôsob.

Vo svojej vekovej kategórii Kičinová zvíťazila, obhájila titul majsterky Slovenska z minuloročného podujatia a v medzičase na 800 m voľný spôsob prekonala slovenský rekord. Kičin obsadila bronzovú priečku v najviac obsadenej vekovej kategórii. Škodný medzi rovesníkmi nenašiel premožiteľa, získal zlatú medailu a stal sa aj v novej vekovej kategórii majstrom Slovenska.