Hasiči z Pobedima si zrekonštruovali kuchyňu

Dobrovoľní hasiči z Pobedima si vynovili kuchyňu. Nové spotrebiče aj linku už naplno užívajú, rekonštrukcia i zariadenie priestoru, kde si môžu po či pred hasičským zásahom pripraviť aj ohriať jedlo, trvala približne dva mesiace. Hasiči časť zariadenia získali od obce, ostatné uhradili z vlastných zdrojov.

(Autor: DHZO Pobedim)

„S kompletnou rekonštrukciou sme začali na začiatku novembra minulého roka. Najskôr sme vypratali a odviezli starú kuchynskú linku a potom nasledovali stavebné práce – oprava stien, obloženie pracovnej časti linky, vymaľovanie, preloženie ohrevu vody a príprava elektriky. Namontovali sme tiež nové zásuvky i prípojky,“ uviedol veliteľ DHZO Pobedim, Martin Piškula.

Obec Pobedim zakúpila svojim hasičom nové spotrebiče, elektrickú rúru a indukčnú dosku v hodnote asi 400 eur, následne preplatila i zakúpený stavebný materiál za 170 eur. Po vymaľovaní získali hasiči časť kuchynskej linky z jedálne obecného úradu, ktorú vlastnila obec a nepoužívala ju, a vzápätí im stolár Peter Dudášik zhotovil ďalšie časti a vytvoril tým komfortnú a modernú kuchynskú linku, ktorú uhradil dobrovoľný hasičský zbor zo svojich finančných zdrojov. Chýbal už len digestor, ten si kúpili na začiatku februára za 64 eur. Odsávač pár im osadil a spojazdnil Pavol Vakoš spolu s Máriom Ješkom, Martinom Piškulom a Miroslavom Piškulom.

Kuchyňa tak bola 9. februára pripravená na prevádzku. Ešte si vyžiada malé doplnky, ale tie v krátkom čase členovia DHZO Pobedim zrealizujú.

Na rekonštrukcii sa podieľali: Martin Piškula, Lukáš Augustín, Miroslav Piškula, Pavel Kotleba, Pavol Vakoš, Mário Ješko, Ľuboš Melicher, Katarína Piškulová, Veronika Palkovičová, Tomáš a Peter Dudášikovci a Michal Palkovič.

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je štvrtok 11. júla. Tento deň je Svetovým dňom populácie. Meniny má Milota.
  • 11.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 13. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom hlavolamov. Meniny má Margita.
  • 13.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. júla 2024
Meniny má Kamil, zajtra Henrich