Pribudli nové lavičky aj smetné koše

Vo viacerých lokalitách mesta pribudli v uplynulom týždni nové lavičky, smetné koše či cyklostojany. Pekný vizuál vznikol vďaka iniciatíve Piešťany bez dymu.

(Autor: FB Mesto Piešťany)

Mesto Piešťany vlani začalo spoluprácu s tabakovou spoločnosťou Philip Morris Slovakia. Nová kampaň vznikla pre zníženie výskytu fajčenia v meste a okrem iného zahŕňa rady od psychológa, ako zatočiť s fajčením či nové prvky mestského mobiliáru označené logom „Piešťany bez dymu“. Piešťany sa tak stali prvým mestom na Slovensku, ktoré chce žiť v budúcnosti bez dymu. Prínosom pre obyvateľov sú aj nové lavičky či smetné koše, ktoré vznikli práve vďaka iniciatíve.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 5. júna. Tento deň je Svetovým dňom životného prostredia. Meniny má Laura.
  • 05.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 7. júna. Tento deň je výročím Memoranda národa slovenského. Meniny má Róbert, Róberta.
  • 07.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 7. júna 2026
Meniny má Róbert, zajtra Medard