MS: Veľká bronzová radosť masters plavcov ŠPK Kúpele

• 14. marca 2024, 00:01

V Piešťanoch máme dva bronzy z majstrovstiev sveta! O tento krásny úspech sa postarala Zuzana Matúšová, keď na Majstrovstvách sveta v plávaní masters v katarskej Dohe dvakrát vystúpila na bronzový stupienok.

Výprava masters plavcov ŠPK Kúpele Piešťany na majstrovstvách sveta v katarskej Dohe: (zľava) Pavel Škodný, Miroslava Samuhelová, Anna Kičinová, Martin Bábsky, Michaela Kičin a Zuzana Matúšová. (Autor: (aki))

Najväčší tohtoročný svetový sviatok veteránskych plavcov sa konal v dňoch 26. februára až 3. marca v honosnom stánku Aspire Zone v Dohe. Týždeň po elitných plavcoch sa pri modernom bazéne zhromaždili masters plavci, aby na šampionáte zabojovali o cenné kovy. Športový plavecký klub Kúpele Piešťany reprezentovalo šesť plavcov.

Martin Bábsky štartoval vo svojich favorizovaných disciplínach. Na 50 m voľný spôsob obsadil 17. miesto, na 100 m voľný spôsob 16. miesto a na 200 m voľný spôsob bol na 15. priečke. Michaela Kičin nastúpila na 800 a 400 m voľný spôsob a aj po sprísnení kvalifikačných limitov obsadila 11. a 15. miesto vo svojich osobných rekordoch. Anna Kičinová si pre toto podujatie vybrala dve trate, na 100 m prsia skončila na deviatom mieste a na 100 m motýlik na ôsmom mieste.

Zuzana Matúšová sa postarala o dvojnásobnú medailovú radosť, keď dohmatla tretia na 50 m prsia v slovenskom rekorde masters a aj na 100 m prsia jej patrilo rovnaké umiestnenie. Siedma bola potom na 200 m polohové preteky. Miroslava Samuhelová na prsiarskych tratiach 50 m skončila na 22., na 100 m na 23. a nakoniec na 200 m na 16. mieste.Pavel Škodný obsadil na 200 m znak deviatu priečku a na polohovkových tratiach 200 a 400 m prekonal slovenské rekordy masters. V kratšej polohovke mu patrilo deviate a na dlhšej štvrté miesto.

Veteráni ŠPK Kúpele Piešťany sa prihlásili aj do súťaže štafiet vo vekovej kategórii 200-239 rokov. V zložení Bábsky, Kičinová, Škodný a Matúšová v štafete 4×50 m voľný spôsob v slovenskom rekorde masters obsadili deviatu priečku a na 4×50 m polohové preteky kvarteto Škodný, Matúšová, Kičinová a Bábsky takisto v slovenskom rekorde masters skončilo na 10. mieste.