Akadémia Novotvar na gymnáziu

  • Mladí dnes / Školy
  • 12. marca 2024, 00:01

Na Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch sa vo štvrtok 22. februára uskutočnilo autorské čítanie spojené s diskusiou a workshopom tvorivého písania v rámci projektu Akadémia Novotvar. Cieľom projektu je hĺbkovo zoznamovať študentov so súčasnou slovenskou literatúrou prostredníctvom živých literárnych čítaní a diskusií s autormi.

Na gymnázium zavítala renomovaná prozaička Mária Modrovich (uprostred) a debutujúci básnik Michael Papcun, podujatie moderovala Petra Fornayová. (Autor: Roman Ondrejka)

Na gymnázium zavítala renomovaná prozaička Mária Modrovich a debutujúci básnik Michael Papcun. Stovku gymnazistov úspešne zapájala do diskusie s autormi moderátorka podujatia Petra Fornayová, premyslene a príťažlivo predstavila oboch autorov, ich profesiu aj literárnu tvorbu, autori čítali ukážky zo svojich textov, moderátorka zapájala gymnazistov do reflexie textov. Študenti mali možnosť hlbšie pochopiť literárny text, procesy a postupy umeleckej tvorby.

Dynamickú diskusiu zavŕšil interpretačný workshop kreatívneho písania so začínajúcimi autormi – gymnazistami. Autori, moderátorka aj študenti veľmi pozitívne zhodnotili koncept, realizáciu a najmä výsledok Akadémie Novotvar.

Ivana Papcunová

0 Shares

Najnovšie správy

Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
sobota, 20. apríla 2024
Meniny má Marcel, zajtra Ervín