Najlepším gymnáziom v kraji je piešťanské

Podľa Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) najlepším gymnáziom v Trnavskom kraji je Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch s hodnotiacou známkou 8,2. Minulý rok získalo hodnotenie 7,8. Polepšilo si aj v celoslovenskom rebríčku tohto typu stredných škôl, kde sa posunulo z vlaňajšej 23. pozície na 15. miesto zo 166 hodnotených gymnázií.

(Autor: INEKO/Supa)

INEKO slovne hodnotí Gymnázium Pierra de Coubertina ako strednú školu s vynikajúcimi výsledkami žiakov. V oblasti maturít zo slovenského jazyka so 70,1 percentom sú vysoko nad priemerným hodnotením ostatných gymnázií. Pri maturite z matematiky sú s hodnotením 56,86 percenta tesne pod celoslovenským priemerom. Pri maturitách z angličtiny na úrovni B2 či C1 sú žiaci hodnotení vysoko nad celoslovenským priemerom. Piešťanské gymnázium navštevuje 601 žiakov a venuje sa im 50 pedagógov.

Výsledky druhého gymnázia v okrese hodnotí INEKO ako školu s veľmi dobrými výsledkami žiakov a Gymnázium Jána Baltazára Magina vo Vrbovom si tiež v hodnotení polepšilo. V rámci celoslovenského rebríčka sa umiestnilo na 73. pozícii, minulý rok im patrila až 95. priečka. V rámci Trnavského kraja je vrbovské gymnázium v rebríčku šieste najlepšie. V oblasti maturít zo slovenského jazyka a matematiky sú žiaci vo výsledkoch pod celoštátnym priemerom. Vyššie hodnotenie, ako je celoslovenský priemer gymnázií, dosahujú žiaci tohto gymnázia len pri maturitách z angličtiny. Školu navštevuje 201 žiakov a venuje sa im 22 pedagógov.

Pri hodnotení gymnázií ide hlavne o externú časť a písomnú formu internej časti maturít i o mimoriadne výsledky žiakov. Nezamestnanosť po ukončení školy má v hodnotení pri stredných odborných škôl vyššiu váhu než v prípade gymnázií, pretože absolventi gymnázií zväčša pokračujú v štúdiu na vysokých školách. 

0 Shares

Najnovšie správy

Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je štvrtok 18. apríla. V tento deň sa v roku 1901 narodil MUDr. Emil Veselý, lekár, prednosta a primár…
  • 18.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 19. apríla 2024
Meniny má Jela, zajtra Marcel