Boj o Alpsko-Jadranský pohár dnes začína! Čajky v semifinále čaká chorvátsky Split

Po domácom Federálnom pohári prichádza do Diplomat arény tento víkend ďalšia medzinárodná akcia – Final Four Alpsko-jadranského pohára. Piešťanské Čajky hlásia motiváciu a veľké odhodlanie uspieť pred svojimi fanúšikmi a získať do svojej moci prvú trofej v sezóne 2023/2024.

Piešťanské Čajky sa budú snažiť o skompletizovanie majstrovského hetriku. (Autor: Lukáš Droppan)

Na tento turnaj sa naladili pozitívne, ligovým víťazstvom 105:28 nad Šamorínom počas predošlého víkendu. Po nie práve ideálnych výkonoch bol tento duel správnou reakciou pred Final Four Alpsko-jadranského pohára. „Sobotňajšie víťazstvo nám pomohlo k tomu, aby sme sa zdvihli nielen individuálne, ale hlavne ako tím. Hrali sme tak, ako vieme, že dokážeme hrať a robili sme to, čo bolo potrebné. Nálada je určite lepšia, čo sa ukazuje aj na tréningoch,“ odznelo z piešťanskej šatne od Any Mandić.

Po nevydarenom Slovenskom pohári, na ktorom nevyšla obhajoba víťaznej trofeje, nechcú Čajky dopustiť podobný scenár v domácom prostredí. Najskôr im bude v semifinále, ktoré je na programe v sobotu 9. marca o 17.00 h, stáť v ceste basketbalistky chorvátskeho KAŽL Split. „Koncentrujeme na úlohu, ktorú pred sebou máme. Chceme sa vrátiť k tomu, aby sme hrali tak, ako vieme. Sme motivované a koncentrované. Kľúčom k víkendu bude kolektívna hra, mentálne nastavenie, obrana, doskakovanie a hrať našu hru,“ uviedla ‘KJ’ James.

Prítomnosť piešťanských fanúšikov dodá samotným hráčkam extra motiváciu, ako tomu bolo nielen pri ligových zápasoch, ale aj pri Eurocupe alebo na Federálnom pohári. „Hrať doma je vždy super. Máme veľkú podporu na tribúnach, keď hráme pred našimi fanúšikmi,“ vyhlásila James.

Čajky by radi dosiahli na najvyšší stupienok, aby sa stali historicky prvým víťazom Alpsko-jadranského pohára žien. K tomu je potrebné najskôr zvládnuť sobotňajší duel, u ktorého bude potrebná podpora z obecenstva. „Ak chceme vyhrať, potrebná bude obrana, zodpovedné doskakovanie a tranzícia. Chcem pozvať touto cestou všetkých fanúšikov, aby nám doma pomohli vyhrať trofej,“  povedala na koniec Mandić.

O postup do finále sa Čajky pobijú so Splitom

Prvým súperom Piešťanských Čajok na domácom Final Four Alpsko-jadranského pohára bude v sobotu 9. marca o 17.00 h chorvátsky KAŽL Split. Predstavujeme tím, proti ktorému sa družstvo trénera Petra Jankoviča pobije v Diplomat aréne o finálovú miestenku.

Zástupca chorvátskej najvyššej súťaže meria do Piešťan spomedzi všetkých najdlhšiu cestu, ale to nič nemení na jeho ambíciách. „Ukázali sme, čo vieme. Výsledky preukázali, že Banská Bystrica bola od nás lepšia, ale oproti Mariboru a Klosterneuburgu sme boli na tom lepšie my. Pred začiatkom Alpsko-jadranského pohára sme si stanovili najskôr, že chceme vyhrať aspoň jeden zápas, potom sa pobiť o Final Four atď. Sme spokojní s druhým miestom v skupine a tým, že sa predstavíme medzi štyrmi najlepšími tímami súťaže,“ povedal v rozhovore tréner Splitu Vjekoslav Lokica.

Jeho tím už mal isté miesto na Final Four pred záverečnými turnajmi a tiež bolo jasné, že do podujatia v Piešťanoch pôjde v pozícii druhého najlepšieho tímu B-skupiny. S mladým družstvom, ktorého vekový priemer, neatakuje ani hranicu 20 rokov, nemá čo stratiť. „Tešíme sa na ďalšie zápasy proti kvalitným súperom. O Piešťanoch vieme, že sú favoritom semifinálového zápasu. Sú lídrom slovenskej ligy, vyhrali tiež skupinu Alpsko-jadranského pohára. Majú skúsenejšie družstvo a širšiu rotáciu. My sme čo najviac vzdorovať,“ vyjadril sa kouč najbližšieho súpera Piešťan.

Okrem viacerých mládežníckych reprezentantiek Chorvátska, sa Split spolieha primárne na americkú dvojicu Hannah Langhi a Dynnah Buckner. Generálka na duel s Čajkami im vyšla na jednotku, ŽKK Záhreb deklasovali 100:54. V domácej súťaži sa pasujú s najlepšími tímami, preto nemôžu Piešťany semifinálovú výzvu podceniť. „My sme splnili náš cieľ, nejdeme teda bez nejakého tlaku. Verím, že sa nám aspoň v jednom stretnutí podarí prekvapiť,“ uzatvoril predzápasový rozhovor Lokica.

Semifinálový zápas Piešťanských Čajok s KAŽL Split sa uskutoční v sobotu 9. marca o 17.00 h.  Denné vstupné na oba zápasy je 6€, pokladňa sa tradične otvára 60 minút pred úvodným rozskokom. 

Program Final Four Alpsko-jadranského pohára (Diplomat aréna, Piešťany):

sobota 9. marca – semifinále

17.00 h: Piešťanské Čajky – KAŽL Split

19.30 h: Slávia Banská Bystrica – ŽKK Triglav

nedeľa 10. marca

14.30 h: o 3. miesto

17.00 h: finále

0 Shares

Najnovšie správy

Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
sobota, 20. apríla 2024
Meniny má Marcel, zajtra Ervín