Slovenská pošta cez víkend odstaví informačné systémy, jej pobočky budú zatvorené

  • Spravodajstvo
  • 8. marca 2024, 09:40

Slovenská pošta počas tohto víkendu 9. a 10. marca v rámci modernizácie technickej infraštruktúry vykoná náročný technický zásah. Ten si vyžiada odstávku poštových informačných systémov a teda nedostupnosť poštových služieb počas oboch dní. Štátna poštová spoločnosť informovala, že zatvorených bude 116 pôšt, ktoré bežne poskytujú služby aj počas víkendov.

(Autor: am)

„Obmedzenú funkcionalitu bude mať mobilná aplikácia pošty a internetová stránka, vrátane funkcie na sledovanie pohybu zásielok a ďalších on-line služieb,“ uviedla špecialistka komunikácie Slovenskej pošty Petra Bartošová. Zásielky, uložené do BalíkoBOXov do 8. marca, bude možné vybrať aj počas spomínaného víkendu.

Slovenská pošta naplánovala nevyhnutný technický zásah, ktorý ovplyvní dostupnosť služieb, na víkend, keď je 85 % pobočkovej siete zatvorených a v súlade s poštovou licenciou a podmienkami pošta zásielky nedoručuje. „Všetky služby, ktoré Slovenská pošta poskytuje, budú znovu dostupné od pondelka 11. marca,“ dodala Petra Bartošová.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. apríla 2024
Meniny má Justína, zajtra Fedor