Policajti chytili v jednom aute až dvoch opitých vodičov

  • Krimi / Spravodajstvo
  • 6. marca 2024, 08:22

Dvoch opitých vodičov v tom istom aute chytili policajti v nedeľu popoludní. Jednému zistili dychovou skúškou 1,83 promile alkoholu, druhému o niečo neskôr až 3,42 promile. Obaja skončili v policajnej cele s obvinením z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

(Autor: FB Polícia SR - Trenčiansky kraj)

Najskôr zastavila hliadka PMJ Trenčín 52-ročného vodiča vozidla zn. VW Sharan, ktorý jazdil v obci v okrese Trenčín bez dokladu totožnosti, ako aj bez vodičského preukazu. Pri dychovej skúške nafúkal najprv 1,77 promile a pri opakovanej skúške 1,83 promile alkoholu. Polícia vodiča umiestnila v cele policajného zaistenia. „Spolu s ním sa vo vozidle nachádzal aj spolujazdec, ktorý bol hliadkou riadne poučený, aby si zabezpečil odvoz vozidla, pretože javil známky požitia alkoholu,“ informovala o prípade trenčianska polícia. Po odchode policajnej hliadky si spolujazdec presadol za volant vozidla a z miesta odišiel. Ďaleko však nezašiel, ďalšia policajná hliadka tohto muža po pár kilometroch zastavila a taktiež podrobila dychovej skúške. „Policajti 49-ročnému mužovi namerali v dychu až 3,25 promile alkoholu a pri opakovanej dychovej skúške 3,42 promile. Rovnako ako jeho kamarát putoval do cely policajného zaistenia,“ dodala trenčianska polícia.

Poverený policajt Okresného dopravného inšpektorátu v Trenčíne podal návrh na podanie obžaloby a spisový materiál odovzdal prokurátorovi. O ich ďalšom osude rozhodne Okresný súd v Trenčíne.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 8. júla. Tento deň je Svetovým dňom alergií a Dňom videohier. Meniny má Ivan.
  • 08.07.2024, 00:16
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 11. júla. Tento deň je Svetovým dňom populácie. Meniny má Milota.
  • 11.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 9. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom za zničenie malých a ľahkých zbraní. Meniny má Lujza.
  • 09.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 12. júla 2024
Meniny má Nina, zajtra Margita