SĽUK v kresťanskej hre o pašiách

Slovenský ľudový umelecký kolektív sa počas veľkonočných sviatkov predstaví v novozákonnom príbehu o zrade, prenasledovaní, zajatí, umučení a ukrižovaní Spasiteľa. Priaznivci kresťanského príbehu, ktorý sa prelína s našou tradičnou ľudovou kultúrou, sú vítaní v Dome umenia Piešťany v stredu 13. marca o 19.00 h.

Slovenský ľudový umelecký kolektív sa v Dome umenia predstaví 13. marca. (Autor: sluk.sk)

Pašie – príbeh o človeku a zemi – sú scénickou freskou o dvoch archaických podobách života. Tradičná ľudová kultúra s obrazmi zvykov a obyčajov spätých s cyklom striedania zimy a s príchodom životodarnej jari sa prelína s druhou vrstvou, ktorá pojednáva o biblickom príbehu umučenia Krista.

Predstavenie SĽUK-u, ktoré vychádza z autentických podôb slovenského ľudového umenia, interpretuje príbeh o človeku a zemi, živú tradíciu a biblické motívy súčasnými umeleckými prostriedkami, jazykom divadla, hudby a tanca.

Predstavenie trvá 75 minút. Lístky v hodnote 25 eur sa dajú kúpiť v pokladni Domu umenia, na stránke www.domumenia-piestany.sk alebo na portáli ticketportal.sk za 26 eur.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 13. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom hlavolamov. Meniny má Margita.
  • 13.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je štvrtok 11. júla. Tento deň je Svetovým dňom populácie. Meniny má Milota.
  • 11.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. júla 2024
Meniny má Kamil, zajtra Henrich