Ocenili dlhotrvajúce manželstvá

  • Kultúra a spoločnosť
  • 26. februára 2024, 00:01

Oceňovanie párov, ktoré spolu žijú dlhé desaťročia, sa uskutočnilo v piatok 16. februára v mestskej knižnici. V Piešťanoch sa takéto podujatie konalo štvrtýkrát. Dlhotrvajúce manželstvá ocenili primátor mesta Peter Jančovič a riaditeľka Centra pomoci pre rodinu Kristína Königová.

Za rok 2024 boli ocenení Marta a Rudolf Gajdošíkovci, ktorí sú manželmi 65 rokov, Božena a Michal Dzielavovci (63 rokov), Alžbeta a Bernard Vančovci (62 rokov). (Autor: Mesto Piešťany)

„Vďaka videozáznamom odhaľujem už štvrtý rok to tajomstvo ‚vitamínov pre vzťah‘. Dozvedám sa rôzne rady, ako spoločne vydržať desiatky rokov. Oceňovanie najstarších manželských párov je aktom, keď si pripomíname dlhoročné manželstvá, ktoré i napriek svojim životným ťažkostiam pretrvali až dodnes. Možno sa niekomu môže zdať, že každý rok je to o tom istom, ale opak je pravdou. Každé manželstvo má osobitý prínos a dodáva neskutočnú nádej na možnosť žiť v krásnych, plnohodnotných a najmä milujúcich manželstvách. Ako ocenení hovoria, aj slnko zapadne, ale vždy opäť svieti,“ uviedol organizátor oceňovania Michal Lipovský.

Ocenení za rok 2024 boli: Marta a Rudolf Gajdošíkovci, ktorí sú manželmi 65 rokov, Božena a Michal Dzielavovci (63 rokov), Alžbeta a Bernard Vančovci (62 rokov).

„Ste veľkou inšpiráciou pre nás všetkých. Stále ste oporami nielen jeden pre druhého, ale aj pre všetkých, ktorí sú okolo vás. Ste veľkými vzormi pre ostatných, ukazujete nám, ako sa prinášajú hodnoty, ktoré sa nesú celými generáciami. Chcem vám popriať veľa zdravia a krásnych spoločných chvíľ,“ povedal v príhovore primátor Peter Jančovič.

Nominovať manželské páry, ktoré spolu žijú už niekoľko desaťročí, bolo možné v rámci Národného týždňa manželstva, ktorý sa uskutočnil od 12. do 16. februára. „Vitamíny pre vzťah“ bola téma tohto podujatia v roku 2024. Nominácie od obyvateľov z Piešťan zbieralo združenie Centrum pomoci pre rodinu.

V rámci oceňovania boli prezentované videosvedectvá s ocenenými manželmi. Ich odkaz si môžete pozrieť aj na YouTube kanáli Centra pomoci pre rodinu.

zdroj: Mesto Piešťany

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je štvrtok 11. júla. Tento deň je Svetovým dňom populácie. Meniny má Milota.
  • 11.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 13. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom hlavolamov. Meniny má Margita.
  • 13.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. júla 2024
Meniny má Kamil, zajtra Henrich