Zážitkový Valentín v Spojenej škole Rakovice

  • Mladí dnes / Školy
  • 22. februára 2024, 00:01

Na sviatok sv. Valentína Spojená škola Rakovice otvorila svoje brány verejnosti, aby si každý, kto prišiel, mohol užiť tento deň. Návštevníci si vyrábali kvetinové valentínky, pochutnávali si na palacinkách, fotografovali sa v umeleckom fotoateliéri.

Nádherné valentínske srdce poslúžilo všetkým návštevníkom školy na fotenie. (Autor: Klaudia Vaculová )

Všetci záujemcovia o štúdium na tejto škole mali možnosť zúčastniť sa vyučovania na otvorených hodinách a tiež sa zapojiť, napríklad navrhnúť si vlastnú záhradu na hodine záhradníckej tvorby, alebo sa zahrať na hodine animácie v cestovnom ruchu. Mali možnosť stretnúť sa s učiteľmi, prezrieť si odborné učebne a zoznámiť sa s rôznymi školskými programami.

Študenti, ktorí návštevníkov aj sprevádzali, ochotne odpovedali na otázky a zdieľali s nimi svoje osobné skúsenosti. „Je úžasné vidieť toľko ľudí, ktorí majú záujem o našu školu a o vzdelanie všeobecne. Valentínsky deň bol pre nás príležitosťou ukázať, čo všetko naša škola ponúka a ako sme pripravení prijať nových študentov do našej rodiny,“ povedala riaditeľka školy Henrieta Kunicová.

Veľmi pozitívne reagovali rodičia a deti na vybavenosť odborných učební, nového skleníka pre praktické vyučovanie mladých záhradníkov, ako i priestory športového areálu, kde sa vyučuje telesná výchova a organizujú rôzne športové podujatia. Zvlášť sa im zapáčila vybavenosť priestorov posilňovne a stolnotenisovej miestnosti, niektorí si dokonca skúsili aj stolný tenis zahrať.

Návštevníci sa zapojili do rôznych aktivít a prekvapení pripravených na tento špeciálny deň. Atmosféra bola plná príjemných stretnutí a zážitkov.

Veríme, že sme záujemcom otvorili dvere pre nové možnosti a príležitosti štúdia v Spojenej škole Rakovice v štvorročných maturitných odboroch alebo v trojročných učebných odboroch. Klaudia Vaculová

0 Shares

Najnovšie správy

Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je štvrtok 18. apríla. V tento deň sa v roku 1901 narodil MUDr. Emil Veselý, lekár, prednosta a primár…
  • 18.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 19. apríla 2024
Meniny má Jela, zajtra Marcel