Z halových majstrovstiev odišli s piatimi medailami

• atletika / Šport
  • 21. februára 2024, 00:01

V bratislavskej hale Elán sa v sobotu 10. februára konali Halové majstrovstvá Západoslovenského atletického zväzu. Jedenásť atlétov z klubu Funny athletics Piešťany pod vedením trénerov Žofie Naňovej a Jozefa Repčíka štartovalo prevažne v bežeckých disciplínach, kde získali päť cenných kovov.

Úspešní atléti klubu Funny athletics Piešťany: (zľava) Maia Volobueva, Matej Vavrinec, Viktória Királová a Matej Polák. (Autor: Funny athletics)

V behu na 60 m v kategórii dorasteniek sa do finále prebojovala Katarína Sandtnerová, ktorá si v ňom vytvorila nový osobný rekord časom 8,62 sekundy a obsadila siedme miesto. V behu na 200 m si rovnako zabehla nové osobné maximum, ktorého aktuálna hodnota je 29,72 s.

Medailové umiestnenie vybojovala Maia Volobueva, ktorá si medzi staršími žiačkami dobehla na 300 m po striebornú medailu časom 45,47 s. V rovnakej kategórii si výborne počínal Matej Vavrinec, ktorý po odvážnom behu na 800 m tiež získal striebornú medailu a vylepšil si svoj osobný rekord o štyri sekundy, ktorý má aktuálne hodnotu 2:20,61 min. V dorasteneckej kategórii na rovnakej trati vybojovala Viktória Királová taktiež striebro s výkonom 2:30,57 min.

Dorastenka Aneta Polačiková

V behu na 400 m dorastenka Aneta Polačiková dobehla v čase 1:04,85 min na treťom mieste. Na polovičnej trati si vylepšila osobné maximum na 29,40 s a umiestila sa na 15. priečke. Piatu medailu s bronzovým leskom z majstrovstiev prekvapivo získal Matej Polák v behu na 800 m časom 2:32,07 min.

Treba spomenúť aj vylepšené osobné rekordy starších žiačok. Veronika Šišláková si zlepšila svoje osobné maximum v behu na 60 m na 8,95 s a v behu na 150 m na 21,65 s. Žofka Rohaľová si v behu sa 60 m utvorila osobný rekord, ktorý má hodnotu 8,99 s, Laura Tóthová dobehla na 150 m v čase 22,61 s.

Všetkým atlétom a ich trénerom ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu.

zdroj: Funny athletics