Trnavský samosprávny kraj poskytne spoločnosti Letisko Piešťany 250-tisíc eur

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 21. februára 2024, 13:39

Trnavský samosprávny kraj poskytne spoločnosti Letisko Piešťany návratnú finančnú výpomoc vo výške 250-tisíc eur. Podľa vicežupana Rastislava Mráza celú túto čiastku spoločnosť použije na vyplatenie odmien bývalým členom predstavenstva a dozornej rady. Tí sa o odmeny roky súdia, podľa Mráza postupne prichádzajú rozsudky, ktoré sú v ich prospech.

(Autor: pror)

Spoločnosť Letisko Piešťany čelí aktuálne trom súdnym sporom o vyplatenie odmien zo strany bývalých členov predstavenstva a dozornej rady. V dvoch z nich sa podľa hovorkyne Úradu Trnavského samosprávneho kraja Natálie Petkáčovej v krátkom čase očakáva aj verdikt. „Vzhľadom na aktuálne prebiehajúce konania nebudeme uvádzať mená bývalých funkcionárov, ktorí sú účastníkmi súdnych sporov,“ uviedla pre agentúru SITA Petkáčová. Nespresnila ani čiastky, ktorých sa súdnou cestou domáhajú.

Spoločnosť Letisko Piešťany prestala vyplácať odmeny členom predstavenstva a dozornej rady z dôvodu zlej ekonomickej situácie v roku 2010. Záväzky im však v roku 2014, a opakovane aj v roku 2015, uznala. Bývalý predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš tento krok v minulosti vysvetľoval tým, že chceli oddialiť vyplatenie odmien a vyhnúť sa súdnym žalobám o ich vyplatenie.

Väčšinovým vlastníkom spoločnosti Letisko Piešťany, a.s. je Trnavský samosprávny kraj, župan Jozef Viskupič po svojom nástupe do funkcie v roku 2017 vyplatenie odmien odmietal ako nemorálne a neakceptovateľné. Argumentoval tým, že bývalý manažment zanechal spoločnosť s celkovým dlhom 2,3 milióna eur. Spoločnosti Letisko Piešťany, a. s. hrozila v roku 2016 likvidácia. „Sme presvedčení, že ľudia, ktorí priviedli župné letisko na pokraj zániku, nemajú morálny nárok na akúkoľvek odmenu,“ povedal v minulosti Viskupič.

Pri vzniku spoločnosti Letisko Piešťany začiatkom roku 2007 mali členovia predstavenstva a dozornej rady nárok na odmeny od 67 do 500 eur. V marci toho istého roku si zvýšili odmeny až na úroveň 1500 eur. V roku 2008 si ich zvýšili opäť. Od roku 2010 si odmeny zo spoločnosti, ktorá bola neustále v červených číslach nevyplácali, no nároku na ne sa nevzdali.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

V úvode apríla sa na Banke konalo jarné upratovanie obce. Organizovala ho obec od ôsmej hodiny rannej až do obeda,…
  • 15.04.2024, 16:46
  • Spravodajstvo
Dnes je pondelok 15. apríla. Tento deň je Svetovým dňom umenia. Meniny má Fedor.
  • 15.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 16. apríla. Tento deň je Svetovým dňom hlasu. Meniny má Dana, Danica.
  • 16.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 16. apríla 2024
Meniny má Dana, Danica, zajtra Rudolf