Traktory poľnohospodárov zablokujú vo štvrtok v Trnave frekventovanú križovatku

  • Nezaradené
  • 20. februára 2024, 09:04

Poľnohospodári počas protestného zhromaždenia v Trnave zablokujú vo štvrtok veľkú križovatku ulíc Bučianska – Rybníkova – Špačinská – Hlboká. Podľa predsedu Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory v Trnave Olivera Šiatkovského v čase približne o 10:00 budú do Trnavy prichádzať kolóny traktorov zo všetkých smerov, čo spôsobí zablokovanie dopravy na križovatke. Poľnohospodári sa stretnú na parkovisku na Rybníkovej ulici, kde sa otočia a pôjdu naspäť. Šiatkovský predpokladá, že do Trnavy príde približne 150 traktorov, problémy na križovatke odhaduje asi na hodinu.

(Autor: red)

Regionálna poľnohospodárska a potravinárska komora v Trnave takto podporí protestujúcich európskych poľnohospodárov a potravinárov, ale poukáže aj na domáce problémy. „Všetci máme tie isté problémy, je to napríklad byrokracia Európskej únie alebo komodity prichádzajúce z Ukrajiny,“ vysvetlil Šiatkovský. Predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Emil Macho v súvislosti s protestami poľnohospodárov požiadal motoristov a ďalších účastníkov cestnej premávky o tolerantný prístup k protestu. „Roky voláme po jednoduchších pravidlách od Európskej komisie a reálnych ekologických cieľoch. Namiesto toho z nás európski politici robia úradníkov na poliach. Chceme vyzvať aj politikov, aby tieto protesty nezneužívali na politický boj,“ zdôraznil Emil Macho.

Poľnohospodári z okresu Galanta plánujú počas protestného zhromaždenia vo štvrtok 22. februára od 9:00 do 15:00 zablokovať svojimi strojmi dopravu na Hlavnej ulici v Galante.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
sobota, 20. apríla 2024
Meniny má Marcel, zajtra Ervín