Pochodom podporili Svetový deň proti rakovine

Je fajn sa prevetrať v spoločnosti správnych ľudí. Porozprávať sa, potešiť, na chvíľu zabudnúť na problémy a schuti sa zasmiať. To preberie k životu a dodá chuť nielen do jedla. Pri príležitosti Svetového dňa proti rakovine sa členovia piešťanskej pobočky Ligy proti rakovine opäť vydali na Pochod pre zdravie. Piešťanci ho ukončili tradične na Lodenici v pivovare ŽiWell, kde si oddýchli, pohostili sa a vydali sa nazad.

(Autor: Maria Šišková/členovia LPRa)

Z centra mesta kráčala početná skupina členov aj sympatizantov ligy, aby sa nielen otužili a nasali do pľúc čerstvý vzduch, ale aby sa utvrdili v myšlienke, že silná vôľa všetko zdolá! „Cieľom akcie je vzbudiť zamyslenie nad tým, čo môžeme sami vykonať v záujme prevencie vzniku rakoviny,“ uviedla Mária Šišková, predsedníčka miestnej pobočky Ligy proti rakovine.

Účastníci pochodu mali cieľ v pivovare na Lodenici, kde ich čakalo pohostenie. Podebatovali v dobrej nálade a domov sa vybrali s pocitom, že urobili pre seba, svoje zdravie, psychickú pohodu a rovnováhu zasa o kúsok viac.

Pri príležitosti Svetového dňa proti rakovine nielen odborníci, ale aj laici, pacienti i pacientske organizácie po celom svete upozorňujú na potrebu zvyšovania povedomia o tomto ochorení, ako aj na nevyhnutnosť vzdelávania sa v tejto oblasti a tiež dostupnosti prevencie. Je zároveň príležitosťou na oboznámenie sa s touto problematikou a na prijatie opatrení na zmenšenie zaťaženia rakovinou v celosvetovom meradle.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 18. apríla. V tento deň sa v roku 1901 narodil MUDr. Emil Veselý, lekár, prednosta a primár…
  • 18.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 17. apríla. Tento deň je Svetovým dňom hemofílie. Meniny má Rudolf.
  • 17.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 19. apríla 2024
Meniny má Jela, zajtra Marcel