Obvinili muža, ktorý v Jalšovom na ulici zastrelil psa pred očami sedemročného chlapca

  • Krimi / Spravodajstvo
  • 14. februára 2024, 09:08

Vyšetrovateľ enviropolície z Národnej centrály osobitných druhov kriminality v Nitre obvinil 54-ročného muža z Jalšového v okrese Hlohovec za prečin usmrtenia spoločenského zvieraťa bez primeraného dôvodu.

ilustračný obrázok (Autor: FB Polícia SR - Trnavský kraj)

Obvinený v auguste 2023 na mieste prístupnom verejnosti, konkrétne na ulici v blízkosti rodinných domov v obci Jalšové, zastrelil kríženca jazvečíka v bezprostrednej blízkosti jeho majiteľky a sedemročného dieťaťa. Ako informovala Zuzana Hrabovská z Prezídia Policajného zboru, v prípade dokázania viny páchateľovi hrozí trest odňatia slobody až do výšky päť rokov.

Ako dôvod usmrtenia psa legálne držanou strelnou zbraňou obvinený uvádzal to, že pes na neho štekal a pobehoval okolo neho. Páchateľ spôsobil psovi strelné poranenie hrudníka, na následky ktorého, aj napriek včasnej chirurgickej intervencii, pes neskôr uhynul. Svedkom incidentu bol okrem majiteľky psa aj jej 7-ročný synovec.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti. V prípade usmrtenia spoločenského zvieraťa, akým je napríklad pes alebo mačka, bez primeraného dôvodu, je takéto konanie považované za trestný čin.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je štvrtok 11. júla. Tento deň je Svetovým dňom populácie. Meniny má Milota.
  • 11.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 13. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom hlavolamov. Meniny má Margita.
  • 13.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. júla 2024
Meniny má Kamil, zajtra Henrich