Po požiari reštaurácie v Červeníku dosiahli škody státisíce eur

  • Krimi / Spravodajstvo
  • 4. februára 2024, 09:56

Po piatkovom požiari reštaurácie v Červeníku v okrese Hlohovec vznikla majiteľovi priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na sumu 400.tisíc eur. Požiar bol ohlásený pred deviatou hodinou, hasičom sa ho podarilo zlikvidovať popoludní približne o pol piatej.

(Autor: FB Hasičský a záchranný zbor )

Na miesto udalosti bolo postupne vyslaných viac ako 20 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z hasičských staníc Hlohovec, Piešťany, Trnava a Trenčín a viac ako 20 dobrovoľných hasičov z obcí Veľké Kostoľany, Bučany, Drahovce, Leopoldov, Madunice a mesta Vrbové. Celkovo bolo nasadených 14 kusov hasičskej techniky.

„Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. Na miesto udalosti bol privolaný zisťovateľ príčin vzniku požiarov a expertízna skupina z Požiarno-technického a expertízneho ústavu v Bratislave,“ informoval Hasičský a záchranný zbor (HaZZ).

Plamene podľa hovorkyne HaZZ Bianky Královičovej zachvátili interiér budovy. Po ich príchode sa už v budove nenachádzali žiadne osoby, nedošlo ani k žiadnemu zraneniu.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 21. februára 2024
Meniny má Eleonóra, zajtra Etela