Študenti SPŠE majú náskok: Valentínsku kvapku odovzdali v januári

  • Mladí dnes / Kultúra a spoločnosť
  • 3. februára 2024, 00:01

Osemnásti študenti Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej sa v stredu 24. januára hneď v ranných hodinách vybrali do Nemocnice Alexandra Wintera v Piešťanoch, aby na hematologicko-transfuziologickom oddelení odovzdali svoju krv. Väčšina z nich tu bola prvýkrát.

Zľava: Adrián Jurek (IV. B), Katarína Masariková (III. C), pedagogička Janka Glasnáková a maturant Maxim Janiska. (Autor: md)

„Valentín je za dverami, a pretože voľné termíny na odbery k Valentínskej kvapke krvi sa míňajú, naši žiaci a niektorí učitelia sa na hematologicko-transfuziologické oddelenie piešťanskej nemocnice vybrali darovať krv v predstihu – už v januári. Ďalšia skupinka pôjde v inom voľnom termíne. Vyše 20-ročná tradícia na priemyslovke stále pokračuje. Chlapci a dievčatá začínajú s darcovstvom už v treťom ročníku a neskôr pokračujú samostatne. Je to úžasná tradícia a vzácne gesto, ktoré si spoločnosť váži,“ uviedli tvorcovia webovej stránky školy.

Pred dverami hematológie sa stretli, aby darovali to najvzácnejšie, študenti a učitelia z III. C a IV. C triedy odboru informačné a digitálne technológie, zo IV. A triedy odboru informačné a sieťové technológie a zo IV. B triedy z odboru multimédiá. Menovite krv odovzdali študenti Katarína Masariková, Lukáš Zálešák, Ľuboš Hanic, Šimon Gábriž, Martin Boháč, Maxim Janiska, Adrián Jurek, Vratislav Jamrich, Adam Tatranský, Matúš Vatrt, Šimon Šulovský, Lukáš a Tomáš Jošticovci, Emil Poturnaj a pedagógovia Miroslav Dusík, Janka Glasnáková a Andrea Florková.

V ďalšom termíne sú prihlásení Michaela Vavrová z III. C triedy a pedagógovia Ľubica Ďurčeková, Matúš Bránik a Stanislav Pupík. Ďakujeme!

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Téma piešťanského aquaparku na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva opäť po dlhej dobe ožila. V rámci bodu, ktorý sa zaoberal aktualizáciou…
  • 23.02.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 25. februára 2024
Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor