Primátor Jančovič podal trestné oznámenie za ohováranie, aj pre vyhrážky smrťou

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 2. februára 2024, 10:02

Primátor Piešťan Peter Jančovič podal na polícii trestné oznámenie za ohováranie pre šírenie informácií o tom, že zbil manželku. Rovnako postupovala aj jeho manželka. Ďalšie trestné oznámenie podal za vyhrážanie sa smrťou. Jančovič o tom informoval počas zasadnutia mestského zastupiteľstva, ktorého priebeh narušila skupina protestujúcich proti parkovacej politike mesta. Informáciu o údajne zbitej manželke označil primátor Jančovič za vymyslené klamstvo, ktorým mu chce niekto uškodiť.

(Autor: pror)

Nespokojných obyvateľov v emotívnom príhovore vyzval, aby neútočili na jeho rodinu a aby neohrozovali jeho manželku a ešte nenarodené dieťa. „Chcem poprosiť, aby ste sa mi prestali vyhrážať smrťou niekoľkými bodnými ranami, dohadovať to na sociálnej sieti, a chcem vás poprosiť, ak to súvisí s tým, že sa mi niekto pokúsil vykopnúť v jednu sobotu dvere, aby sa to nedialo,“ povedal Jančovič počas prerušeného zasadnutia mestského zastupiteľstva.

Prerušiť ho musel po tom, ako do rokovacej miestnosti prišla skupina ľudí, ktorá vyjadrovala svoj nesúhlas s všeobecne záväzným nariadením, ktoré rieši parkovanie v meste. Primátor Jančovič umožnil štyrom zástupcom nespokojných občanov, aby vystúpili so svojimi požiadavkami.

Jedna z obyvateliek otvorila aj tému údajne zbitej manželky s vysvetlením, že si myslí, že sa môže pýtať na čokoľvek.

Piešťany zaviedli od 1. januára novú parkovaciu politiku, ktorá zvýhodňuje rezidentov. Obyvatelia mesta nariadeniu vyčítajú viaceré nedostatky, vedenie mesta im navrhlo rokovanie.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila