MET: Opera Carmen o vášni až za hrob

Priamy prenos z Metropolitnej opery New York znovu prinesie Dom umenia Piešťany. V sobotu 27. januára od 18.55 h si jeho návštevníci ako jediní na Slovensku budú môcť pozrieť operu Carmen od uznávanej britskej režisérky Carrie Cracknell. Jej debut bude práve v MET nestarnúcou operou o vášni až za hrob.

(Autor: MET)

Hviezdnu štvoricu hlavných postáv vedie Aigul Akhmetshina v roli neodolateľnej femme-fatale Carmen, jej milencovi Donu José zapožičal svoj tenor Piotr Beczała, sopranistka Angel Blue stvárnila oddanú Micaëlu a basbarytonista Kyle Ketelsen šviháckeho toreadora Escamilla. Vzrušujúcu hudbu Georgesa Bizeta bude dirigovať Daniele Rustioni. Priamy prenos vo francúzskom jazyku s anglickými a slovenskými titulkami bude trvať tri hodiny a 44 minút s jednou prestávkou.

Základné vstupné stojí 14 eur a zľavnené 7 eur. Vstupenky si môžete zakúpiť prostredníctvom webovej stránky domumenia-piestany.sk, v pokladni Domu umenia alebo cez www.ticketportal.sk.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 21. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína