Najlepší mládežnícky futbalový tréner a hráč sú z Piešťan

  • Šport / Futbal
  • 23. januára 2024, 00:01

Najlepším futbalovým trénerom Západoslovenského futbalového zväzu (ZsFZ) za rok 2023 v kategórii U10 sa stal Martin Ričány, najlepším hráčom v rovnakej kategórii je Christopher Kusý, obaja z futbalového klubu PFK Piešťany. Oceňovanie najúspešnejších mládežníckych hráčov, trénerov, rozhodcov a futbalovej jedenástky roka sa uskutočnilo v estrádnej hale PKO v Nitre v piatok 19. januára.

Martin Ričány (druhý sprava v spodnom rade) si spolu s ďalšími laureátmi prevzali ocenenie od prezidenta SFZ. (Autor: ZsFZ Nitra)

ZsFZ na tráve združuje 417 tímov (až o 60 viac než v predošlej sezóne) v 33 súťažiach. V ligách riadených ZsFZ a príslušnými oblastnými zväzmi kope do lopty až 19 898 mládežníkov, čo zo „západokraja“ robí regionálny zväz s jednoznačne najväčšou členskou základňou na Slovensku.

Galavečer s takmer dvesto pozvanými hosťami svojou prítomnosťou poctili prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a Ladislav Jurkemik, majster Európy 1976 a trénerský rekordér Niké ligy. „Galavečer síce pripravil regionálny futbalový zväz, no jeho úroveň bola porovnateľná s celorepublikovou akciou. Som nadštandardne a veľmi príjemne prekvapený. To najdôležitejšie, čo sa dnes udialo, bolo až štrnásť ocenení pre najlepších mládežníkov. Deti si to budú pamätať, ‚iks‘ rokov budú z toho žiť a garantujem vám, že raz o tom budú rozprávať svojim deťom,“ povedal Kováčik.

Martin Ričány, tréner U10 PFK Piešťany, a Christopher Kusý s oceneniami Západoslovenského futbalového zväzu.

Jedným z ocenených mládežníckych trénerov bol aj Martin Ričány. „Je to pre mňa obrovská motivácia uspieť v takejto obrovskej konkurencii a veľké povzbudenie do ďalšej práce. Toto ocenenie patrí nielen mne, ale aj všetkým mojim zverencom, chlapcom a dievčatám, s ktorými sa navzájom posúvame vpred, s ktorými prežívame sklamanie a smútok z neúspechov a radosti a emócie z víťazstiev. Obrovská vďaka patrí mojej manželke, ktorá ma vždy podporovala, a verím, že v tomto poslaní aj dlho ešte bude,“ uviedol Ričány.

ZsFZ ocenil najlepších po štvorročnej odmlke. Vyhlasovanie jedenástky roka kedysi zvykol spájať s plesom, tentoraz galavečer amatérskeho futbalu rozšíril o nové ocenenia pre mládežníkov a trénerov z najväčšieho regiónu. zdroj: PFK Piešťany

0 Shares

Najnovšie správy

V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 23. júna 2024
Meniny má Sidónia, zajtra Ján