Beletrizovaný denníkový záznam zachytávajúci pandémiu a vojnu na Ukrajine

  • Knihy
  • 22. januára 2024, 00:01

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

(Autor: Martinus)

Vo vydavateľstve Slovart vyšla najnovšia kniha Dušana Dušeka – Deti v daždi s podtitulom Kalendár na roky 2020 – 2021 po narodení Krista, s venovaním Všetkým priateľkám a priateľom, ktorí prešli a naďalej prechádzajú časom tohto kalendára s vďakou, pozdravom a objatím.

V knihe sú prepojené viaceré rozprávačské línie – beletrizovaný denníkový záznam zachytávajúci pandémiu, vojnu na Ukrajine aj turbulentný politický vývin, línia spomienok na detstvo, strednú a vysokú školu a obdobie Mladej tvorby, línia osobnej vrstvy s motívom starnutia, línia manželského života, línia prírody a línia variácií na Zátureckého príslovia a porekadlá. Textové časti sú vizuálne oddelené, kniha naozaj pôsobí ako kalendár, použité sú ilustrácie z Veľkého poučno-obrázkového kalendára z roku 1910. Spomienky na detstvo v Piešťanoch sú úžasné.

Ivana Papcunová

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 2. marca 2024
Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila