Kubo triatlonistom roka!

Piešťanec Ondrej Kubo zvíťazil v ankete Triatlonista roka 2023. Najlepších športovcov Slovenskej triatlonovej únie slávnostne vyhlásili v utorok 12. decembra v priestoroch Slovenského olympijského a športového múzea v Bratislave.

Ondrej Kubo z Piešťan má za sebou fantastický rok plný cenný úspechov. foto: STÚ

Anketa sa konala už 31. raz, pre Ondreja Kuba je to premiérový triumf. V mužskej kategórii nazbieral 257 bodov, druhý Peter Rojtáš získal 227. Tretí skončil štrnásťnásobný víťaz ankety Richard Varga so 197 bodmi. Najlepšou triatlonistkou sa už po deviaty raz stala Romana Gajdošová.

Medzi najhodnotnejšie výkony Kuba v roku 2023 patrili preteky v dlhom triatlone. Blysol sa šiestym miestom na majstrovstvách sveta na Ibize i na majstrovstvách Európy v Menene. Okrem toho bol štvrtý na MS v dlhom duatlone. Na domácom šampionáte získal tituly v dlhom triatlone aj v krose.

Triumf v ankete Piešťanca potešil: „Je to super a som rád, že som sa konečne dostal na prvé miesto. Čakal som to skôr vlani. V roku 2024 mám cieľ stáť na najvyššom stupienku opäť.“ 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 21. februára 2024
Meniny má Eleonóra, zajtra Etela