Literárny tip: Nekonečný príbeh

  • Knihy
  • 27. decembra 2023, 22:00

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

foto: Ikar

Vo vydavateľstve Ikar vyšlo nové vydanie knihy Michaela Endeho, nemeckého autora fantasy, Nekonečný príbeh s nádhernými ilustráciami Sebastiana Meschenmosera a v preklade Eleny Diamantovej a Jany Kantorovej-Bálikovej.

Nekonečný príbeh je príbehom v príbehu – 12-ročný Bastián vezme z antikvariátu knihu a na povale číta a prežíva príbeh chlapca Atreja, ktorý zachraňuje ríšu Fantázie a jej detskú kráľovnú pred Ničotou. Atrej nie je v boji sám, pomáhajú mu priatelia a drak šťastia Falko. Nekonečný príbeh je rozprávkový, symbolický, alegorický, mytologický a magický text o zrode a zániku, o dobre a zle, o priateľstve, odvahe, nádeji, sile, odhodlaní, o vyrovnávaní sa so smrťou aj o túžbe milovať a byť milovaný.

Rovnomenná filmová adaptácia (1984) sa stala filmovou klasikou.

Ivana Papcunová

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 2. marca 2024
Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila