Zlatý vrch na Štefana opäť s turistami

  • Tip na výlet / Kultúra a spoločnosť / Príroda / Šport
  • 24. decembra 2023, 22:00

Atmosféru sviatkov opäť obohatí podujatie už 26. ročníka Štefanského výstupu na Zlatý vrch, ktorý sa uskutoční pre širokú verejnosť v utorok 26. decembra.

Vianočná atmosféra na vrchole. foto: archív autora

Po dvoch vianočných sviatkoch, spravidla okorenených gurmánskymi špecialitami a občerstvením, iste dobre padne výlet do zimnej prírody v kruhu rodiny s deťmi, s priateľmi alebo individuálne, pešo s paličkami, bez nich alebo behom, a ak to poveternostné podmienky dovolia, aj na bicykli či na bežkách.

To všetko ponúkajú organizátori na pripravených trasách z Piešťan, Čertovej pece i z okolitých obcí vrátane najnavštevovanejšej trasy zo sedla Havran, s možnosťou parkovania vozidiel i autobusovej dopravy, na Zlatý vrch a naspäť, ktorá meria necelých šesť kilometrov s minimálnym prevýšením 106 metrov.

Hlavný program podujatia, tak ako v minulom roku za účasti viac ako 150 účastníkov vrátane vyše 40 detí, je situovaný do sedla pod vrcholom medzi 10. a 12. hodinou, kde účastníci dostanú príležitostný odznak a spomienkový list. Môžu si tiež posedieť pri individuálne donesenom občerstvení a jedle, opiecť si pri ohni tradičný špekáčik či zúčastniť sa súťaže o najhodnotnejšiu klobásu.

Krátky výstup na vrchol (480 m n. m.) s prezretím si výstavky fotografií z minulých ročníkov, ktorú odprezentujú zakladatelia podujatia, a urobením si spomienkových snímok z vrcholu či pri vizualizácii pripravovanej rozhľadne bude čerešničkou na torte príjemne stráveného dňa.

Ak sa vám pozvánka zapáčila, neváhajte urobiť niečo pre svoje zdravie a príďte medzi turistov na podujatie. 

Ladislav Beleščák

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 8. júla. Tento deň je Svetovým dňom alergií a Dňom videohier. Meniny má Ivan.
  • 08.07.2024, 00:16
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 11. júla. Tento deň je Svetovým dňom populácie. Meniny má Milota.
  • 11.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 9. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom za zničenie malých a ľahkých zbraní. Meniny má Lujza.
  • 09.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 12. júla 2024
Meniny má Nina, zajtra Margita