Skautské a veselé!

  • Kultúra a spoločnosť
  • 22. decembra 2023, 22:00

Skautky a skauti z 80. zboru Ginko Piešťany odprezentovali svoju činnosť a strávili spoločné príjemné predvianočné chvíle. V sobotu 16. decembra sa v priestoroch Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch stretlo viac ako 165 ľudí na podujatí Skautské Vianoce. Za prítomnosti primátora Petra Jančoviča, náčelníka slovenských skautov Mariána Leza, viacerých hostí, rodičov a priaznivcov predviedli skauti pútavý program.

Navarených bolo 50 litrov kapustnice. foto: Matúš Mahút

Podujatie otvorila štatutárka zboru Jana Jánošíková príhovorom, ktorý sa niesol v znamení motta: „Pripravení žiť!” Nasledovalo predstavenie organizácie a jej zložiek. To sa striedalo s programom, ktorý pripravili deti všetkých vekových kategórií. Prichystaných bolo aj 50 litrov kapustnice, punč a koláčiky.

Hlavnou myšlienkou podujatia bolo spoločné srdečné stretnutie pred Vianocami a tiež možnosť odprezentovať sa ako organizácia rodičom aj verejnosti.

Skauti a skautky v Piešťanoch sú najväčšou lokálnou skautskou jednotkou, v tomto roku mali 243 registrovaných členov a násobne viac priaznivcov a podporovateľov. Ich hlavnou činnosťou je systematická práca s deťmi a mládežou, život v prírode a všestranný rozvoj človeka. V Piešťanoch ich môžete stretnúť na Otvorení letnej kúpeľnej sezóny či pri rozdávaní Betlehemského svetla. Tento rok sa pustili do veľkého projektu revitalizácie svojho skautského dvora. Viac sa o nich môžete dozvedieť na webe 80zbor.skauting.sk.

Na záver by skauti z Piešťan aj vám radi zaželali, aby ste boli pripravení preŽIŤ pokojné a požehnané vianočné sviatky, pripravení zaŽIŤ mnohé dobrodružstvá v novom roku 2024 a aby sme všetci boli pripravení ŽIŤ.

Jana Jánošíková, 80. zbor Ginko Piešťany

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila