Nota bene spustilo zbierku

Občianske združenie Proti prúdu, ktoré je vydavateľom časopisu Nota bene, spustilo darcovskú zbierku Bývanie zachraňuje životy. Podľa štatistík sa totiž ľudia bez domova dožívajú menej ako 50 rokov, čo je o 20 rokov menej ako bežná populácia.

Darcovská zbierka pomáha ľuďom bez domova získať bezpečnú strechu nad hlavou. foto: FB NOTA BENE/Mária Mühl

Ľudia bez domova trpia štvornásobne vyššou úmrtnosťou, hrozí im trojnásobne vyššie riziko samovraždy a tretina z nich umiera na bežné, liečiteľné ochorenia. „Bezdomovectvo zabíja. Mnohým predčasným úmrtiam je však možné zabrániť. Riešením je dôstojné bývanie,“ vyhlásilo združenie.

Organizácia už 22 rokov pomáha 320 ľuďom bez domova dostať sa z ulice. Predajom časopisu Nota bene si 90 percent z nich zabezpečuje bývanie a základné potreby pre prežitie. Organizácia ako prvá spustila projekt Sociálnej nájomnej agentúry, ktorá funguje sedem rokov. Ľuďom bez domova pritom pomáha poskytovať domov vďaka bytom od prosociálnych súkromných prenajímateľov. Verejnosť môže pomôcť ukončovať bezdomovectvo a môže prispieť na zbierku, ktorá je dostupná na stránke www.pomahatjelahke.sk. Pomôcť môžu ľudia aj prenájmom bytu.

„Dary pomôžu ľuďom bez domova dostať sa z ulice a pomôcť si predajom časopisu Nota bene. Pomôžu tiež ďalším predajcom ukončiť bezdomovectvo v prenajatých bytoch. Príspevky od darcov pomôžu zabezpečiť odbornú sociálnu pomoc, umožnia vydávanie časopisu, získavanie bytov a odbornú pomoc,“ uzavrelo združenie.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 23. júna 2024
Meniny má Sidónia, zajtra Ján