Vrbovskí gymnazisti úspešní v jazykových i literárnych súťažiach

  • Mladí dnes / Školy
  • 15. decembra 2023, 22:30

Žiaci Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom žali úspechy v celoslovenských a medzinárodných literárnych a jazykových súťažiach.

Žiačky III. BB, ktoré získali ocenenia v domácich i medzinárodných literárnych či jazykových súťažiach: (zľava) Mária Ondrejková, Lea Pálešová, Michaela Vavrušová a Chiara Orelová. (Autor: archív školy)

V novembri sa študenti gymnázia nielen zúčastnili, ale aj získali popredné umiestnenia v medzinárodných jazykových súťažiach. Prvou bola olympiáda Infourok. Ide o súťaž v ruskom jazyku, do ktorej sa zapájajú študenti z celého sveta a overujú si vedomosti z oblastí ako matematika, biológia či anglický jazyk. Do tejto súťaže sa zapojilo okolo 30-tisíc účastníkov a vrbovskí gymnazisti skončili na prvom až treťom mieste.

Ema Benianová z III. BA skončila prvá v celoslovenskej súťaži v písaní prózy a poézie v cudzom jazyku MÚZA. 

Ďalším úspechom je umiestnenie žiačky III. BA triedy Emy Benianovej na prvej priečke v celoslovenskej súťaži v písaní prózy a poézie v cudzom jazyku MÚZA. Asi najväčším ocenením pre ňu je fakt, že jej básne budú publikované v samostatnej zbierke.

A tu je krátky postreh tejto talentovanej gymnazistky k vlastnej tvorbe: „Čo ak je krása okolo nás taká mocná, že oči na jej vnímanie nestačia? Poézia pre mňa predstavuje umelecký jazyk, ktorý sa dokáže hlboko dotknúť ľudskej duše, kde žiadne limity neplatia. Vo svete poézie môžem objavovať nové perspektívy a vyjadrovať i tie najjemnejšie detaily môjho vnímania sveta, ktorým dokáže človek porozumieť, aj bez šeptania. Tak prečo hľadať zmysel v útrapách plných nešťastia, ak si básňami dokážem privolať pocit svitania?“

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila