Eco aj Carrière vás strhnú úžasnou debatou plnou prekvapenia

  • Knihy
  • 11. decembra 2023, 16:17

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

(Autor: Artforum)

Ešte v roku 2010 vyšla v českom vydavateľstve Argo kniha pre všetkých knihomoľov a knihomilov Knih se jen tak nezbavíme. Je to kniha rozhovorov, otázky kladie francúzsky novinár a spisovateľ Jean-Philippe de Tonnac, odpovedajú Umberto Eco, slávny taliansky spisovateľ a teoretik umenia, a Jean-Claude Carrière, francúzsky scenárista a režisér. Text vyšiel v českom preklade Dagmar Slavíkovskej.

Odborný aj humorný rozhovor nás vedie rôznymi obdobiami aj miestami, skutočné osoby sa striedajú s fiktívnymi, hovorí sa o zberateľskej vášni, vzniku majstrovských diel, o modeloch fungovania pamäti, katalogizácii knižníc, ale i o tom, že za poznanie minulosti vďačíme aj kreténom, hlupákom a odporcom. Kniha ponúka výbornú literárnu zábavu, Eco aj Carrière vás strhnú úžasnou debatou plnou prekvapenia, poučenia i zábavy.

Ivana Papcunová

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 5. marca 2024
Meniny má Fridrich, zajtra Radoslav, Radoslava