V skvelej mikulášskej kulise Čajky uspeli v Trenčíne, v sobotu ich čaká posledný domáci duel v roku 2023

V mikulášskej dohrávke 10. kola Niké Extraligy žien Piešťanské Čajky zvíťazili nad BK AS Trenčín.

Duel medzi tímami z Považia sledovalo v trenčianskej hale vyše 900 detí s miestnych škôl.

Zaplnená trenčianska hala sa v netradičnom čase postarala od úvodného rozskoku o výbornú kulisu. Na radosť domácich zaznamenal AS prvé body v zápase, potom sa už dostali k slovu Piešťany, keď zaznamenali 9-bodovú šnúru. Trenčín sa snažil zo všetkých síl vzdorovať, ale herná kvalita bola na strane Čajok. Už v 7. minúte z toho bol stav 16:5, prvá štvrtina skončila napokon 24:8. Dobrá atmosféra pokračovala aj v ďalších minútach, Piešťany dali šancu všetkým hráčkam na súpiske a tie sa starali o budovanie náskoku. Na prestávku sa išlo z pohľadu majstra so skóre 47:20.

Ústrednou postavou tretej štvrtiny bola Herminjardová, svoj tím naštartovala k 26-bodovej šnúre a celkovo Piešťany v druhom polčase herne a bodovo dominovali. Trenčínu už len tak ľahko nedovolili skórovať, podarilo sa aj prekonať 100-bodovú hranicu. Úspešnou autorkou bola Nataša Taurová. Majster si napokon odnášal z Trenčína odnášal výhru 101:29.

Niké Extraliga žien – 10. kolo:

BK AS Trenčín – Piešťanské Čajky 29:101 (8:24, 12:23, 2:31, 7:23)

Najviac bodov – Trenčín: Felixová 12, Bučková 5, Barboričová a Mamráková po 3

Čajky: Herminjradová 20, Taušová 13, Jamesová 11, Moravčíková 8, Mitrasinovičová 3 (Stašová 15, Chovaníková 10, Mandičová 8, Dinga-Mbomiová 6, Uhlíková 4, Vandlíková 3, Kraislová 0)

TH: 6/5 – 13/10, Fauly: 14 – 17, Trojky: 2 – 13, Rozhodovali: Margala, Ribakovs, Kubík

Povedali po zápase:

Ondrej Haviar, asistent trénera Piešťan: „Tento netradičný duel nebol ani tak o basketbale, ako o super akcii, ktorú zorganizoval AS Trenčín pre všetky deti. V hale bola výborná atmosféra, myslím si, že deti si zápas užili. Fandili na obe strany, aj autogramiáda po zápase svedčí o tom, že deti majú záujem nielen o basketbal, ale celkovo o šport. Sme veľmi radi, že sme mohli byť toho súčasťou a tak dobre to vypálilo.“

Radka Stašová, hráčka Piešťan: „Bol to taký sviatočný zápas, ale sme veľmi radi, že to domáci zorganizovali tak, ako to zorganizovali. Prišli nás tu podporiť fantastické deti zo škôl, ktoré vytvorili neskutočnú atmosféru a celý zápas povzbudzovali. Bolo to super, mali by sme ich pozvať aj do Piešťan na zápasy (úsmev).“