Deti môžu písať Ježiškovi aj tento rok

  • Kultúra a spoločnosť
  • 3. decembra 2023, 09:59

Deti z celého Slovenska i sveta môžu aj v tomto roku opätovne písať Ježiškovi na adresu „Ježiško 999 99“. Ako informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková, pošta Ježiškovi všetky odkazy doručí. Dôležité je však uviesť na pohľadnici či liste spiatočnú adresu.

(Autor: vianocnaposta.sk)

„Pohľadnicu môžu poslať i cez špeciálnu internetovú aplikáciu – mojapohladnica.sk. Spolu s odpoveďou im Ježiško pošle aj milý rozprávkový darček,“ uviedla Iveta Dorčáková. Podľa generálneho riaditeľa pošty Vladislava Krupku sa vianočná pošta stala pre deti nielen zo Slovenska, ale z celého sveta už pevnou súčasťou predvianočných zvykov a predznamenáva príchod najkrajších sviatkov v roku.

„Vďaka tomuto unikátnemu projektu môžu napísať deti Ježiškovi svoje tajné želania, čo podporuje ich kreativitu i fantáziu, a Slovenská pošta všetky pozdravy Ježiškovi doručí. Projekt organizujeme už 25. raz a za tento čas sme doručili Ježiškovi do Rajeckej Lesnej viac ako dva milióny pozdravov od detí z celého sveta,“ povedal Krupka. V tomto roku podľa neho prišlo už takmer 1200 listov, z toho 815 bolo zo Slovenska. „Zo zahraničných krajín dominovali Taiwan (takmer 280 listov), Čína, Hongkong, Nemecko a Japonsko,“ dodal Krupka.

Prvý list adresovaný Ježiškovi prišiel 27. apríla od Natálky z Banskej Bystrice a zo zahraničia 11. augusta z Taiwanu. Obsahom detských listov sú podľa pošty prevažne zoznamy vytúžených darčekov, ktoré by si chceli nájsť pod vianočným stromčekom. Najčastejšie sú to hračky, tablety, mobily, športové potreby, knihy, spoločenské hry, ale aj živé zvieratká. 

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 21. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína