Predpremiéra nového programu Lúčnice v Piešťanoch!

Viac ako sto účinkujúcich umelcov z Lúčnice prináša nový program s názvom Svetozár Stračina – Počuť vôňu živého. Súčasťou predstavenia sú ikonické tance, veľké zborové scény aj známe filmové hudobné kompozície pri príležitosti 75. výročia Lúčnice. V piešťanskom Dome umenia program uvidíte v predpremiére už vo štvrtok 7. decembra o 19.00 h.

V programe venovanom umeniu Svetozára Stračinu sa predstaví viac ako sto členov Lúčnice. foto: Lúčnica

Skladateľ, ktorého hudobné kompozície nadchýnajú aj tých, ktorí sa tradíciám vyhýbajú. Celovečerný program Lúčnice venovaný dielu jednej z jej ústredných tvorivých osobností, Svetozárovi Stračinovi, hudobnému skladateľovi, ktorý pre Lúčnicu skomponoval množstvo skladieb i scénických programov. Jeho prvé stretnutia s Lúčnicou a profesorom Štefanom Nosáľom boli pre jeho tvorbu zlomové a určujúce. V podaní viac ako sto účinkujúcich umelcov Lúčnica prináša v programe ikonické tance, veľké zborové scény aj známe filmové hudobné kompozície.

„Tradičnú kultúru môžem akceptovať alebo nevšímať si ju. Tým ale ochudobním iba seba, lebo ona bude tradíciou ďalej. Ja ostanem bezdomovcom, ostanem iba človekom do počtu. No takí ľudia do počtu sa dajú ľahko ovládať, dajú sa ľahko riadiť. Človek bez vzťahu k tradíciám nemá na čo nadväzovať.“ Svetozár Stračina.

Tanečníkov a spevákov z Lúčnice bude počas pocty tomuto umelcovi sprevádzať 45-členný orchester. Predstavenie trvá približne 85 minút s prestávkou a cena vstupenky je 36 eur. Zakúpiť si ich môžete prostredníctvom webovej stránky vstupenky.lucnica.sk alebo v pokladni Domu umenia Piešťany. 

0 Shares

Najnovšie správy

Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. marca 2024
Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila