Vrátené aj s úrokmi, Čajky dominantne zdolali Košice a naladili sa na zápas v Girone

Previerka pred najdôležitejším stretnutím sezóny 2023/2024 v Girone dopadla pre Piešťanské Čajky víťazne, v dohrávke 9. kola Niké Extraligy žien si poradili s hráčkami Young Angels Košicami a oplatili im tak prehru z prvého merania síl. Čajky si navyše upevnili prvú priečku v tabuľke, keďže Slávia Banská Bystrica prehrala v Ružomberku.

Čajky zdolali košické Young Anegels vysoko 108:54 a vrátili im nečakanú prehru z druhého kola tejto sezóny.

Čajky nastúpili do stretnutia s veľkou ľahkosťou, výbornou efektivitou v útoku a tiež dobrou obranou. Po 90 sekundách viedli 6:0, v 4. minúte už 16:6. S vysokým tempom mali Košičanky problém, k tomu sa darilo pokrývať kľúčové hráčky a celkom jasne si Čajky išli za víťazstvom. Ukázalo sa to už na skóre prvej štvrtiny – 30:18. Veľkým pozitívom bolo, že energia neupadala ani po prestriedaní, a tak sa kontinuálne darilo navyšovať náskok. Piešťany si podmanili dianie na palubovke, do streleckej listiny sa zapojili všetky hráčky a na polčas mohli ísť za stavu 60:28.

Prestávka z domáceho pohľadu nič nezmenila, Čajky pokračovali v rovnakom tempe a svoje momenty na palubovke si vybrala každá hráčka. Majster si kontroloval Košice, ďalšiu úspešnú štvrtinu korunovala Mitrasinovičová, keď s klaksónom upravovala na 85:44. V záverečných minútach predviedli piešťanské basketbalistky viaceré pekné akcie, ktorými potešili prítomných divákov v Diplomat aréne. To všetko korunovala vysoká úspešnosť za tri body a po dlhšom čase sa podarilo prekonať 100-bodovú hranicu, úspešnou autorkou bola Jamesová. Čajky tak oplatili Košiciam prehru z októbrového stretnutia a potvrdili status lídra Niké EXZ.

Niké EXZ – 9. kolo:

Piešťanské Čajky – Young Angels Košice 108:54 (30:18, 30:10, 25:16, 23:10)

Čajky: Jamesová 23, Herminjardová 20, Mitrasinovičová 13, Jurčenková 12, Taušová 7 (Dinga-Mbomiová 19, Moravčíková 6, Mandičová 5, Vandlíková 3, Kraislová 0)

Najviac bodov – Košice: Szmereková 12, Šedivá 11, Bohušová a Rodáková po 7

TH: 25/18 – 16/10, Fauly: 18 – 24, Trojky: 14 – 2, Rozhodovali: Bartoš, Izák, Donovalová

Povedali po zápase:

Peter Jankovič, tréner Čajok: „Veľmi dobrá obrana, dá sa povedať, že od prvej polovice druhej štvrtiny. Hrali sme to, čo sme chceli, hrali sme rýchlo dopredu s dobrou a koncentrovanou obranou, s veľmi rozumným útokom a vysokým percentom úspešnosti. Strieľali sme dobre. Dokázali sme dať za prvý polčas 60 bodov, čo je fajn. Druhý polčas trochu strata koncentrácie, okej, bolo to výškou rozdielu, ale ja nie som s tým stotožnený, preto potom aj prišlo striedanie. Potrebovali sme aj podržať nejaké minúty smerom k zápasu, ktorý nás čaká v stredu.“

Bérengére Dinga-Mbomi, hráčka Čajok: „Myslím si, že k celému zápasu sme pristúpili seriózne. Niekedy prišli chybičky v obrane, ale vždy sme bojovali. Hrali sme celý čas tak, ako keby nebol rozdiel v skóre taký výrazný. Bola to dobrá príprava na stredajší zápas s Gironou.“