Komédia Pi čaj, miláčik! na doskách Domu umenia

Brilantná francúzska komédia z divadelného zákulisia, ocenená Moliérovou cenou ako komédia roka, prichádza na dosky Domu umenia Piešťany. V utorok 28. novembra o 19.00 h sa bude národnou kultúrnou pamiatkou na Nábreží I. Krasku ozývať smiech.

Herecká partia sa predvedie v utorok 28. novembra o 19.00 h. Foto: archív organizátorov

Významná divadelná spoločnosť skúša bulvárnu hru. Je niekoľko dní pred premiérou. Nič nie je pripravené – technický personál je flegmatický, garderobierka neochotná a duchom neprítomnej režisérke všetko prerastá cez hlavu. Medzi hercami vládne elektrizujúca nálada, hlavná predstaviteľka je na pokraji nervového zrútenia kvôli prvému milovníkovi – synovi producenta, ktorého si „nanominoval“ do hry. Nemotorne, nesmelo, naivne a ťarbavo vchádza po prvýkrát na javisko. Takto sa začína vaudeville v podaní takmer „kalamitných“ hercov. Poviete si: „Hotová katastrofa!“ Omyl. Skvelá zábava! 

Komédia poodhalí oponu do divadelnej „kuchyne“. Tam, kam mnohí nesmú, ale vy musíte. Čaká na vás dvojitá porcia výdatného smiechu. Diváci sa stávajú svedkami nielen poslednej generálky pripravovanej hry, ale aj jej premiéry. Namiesto toho, aby boli herci perfektne pripravení na deň D, popletú všetky svoje repliky a výstupy. Premiérový večer sa mení na peklo. Je to priam „delírium“. Ich snaha sa zvrhne na smiešny až bláznivý kolotoč zábavných situácií. Nepredvídateľné momenty sa valia jeden za druhým. Herci sa zúfalo snažia zachrániť, čo sa dá. Závratnosť absurdity sa mení na smiech. Ale len my vieme, že nejde o nič výnimočné – je to jednoducho divadlo.

V divadle hereckej hravosti, konverzačnej bezprostrednosti, situačnej ľahkosti až akrobatickej mrštnosti, výsmechu aj irónie hrajú Zuzana Tlučková/Lucia Vráblicová, Dávid Hartl/Peter Makranský, Jana Lieskovská/Karin Olasová, Pavol Plevčík/Peter Kočiš, Martin Kaprálik/Přemysl Boublík, Miroslava Drínová/Lucia Lapišáková a Tibor Halada.

Vstupenky na predstavenie Pi čaj, miláčik! si môžete zakúpiť v pokladni Domu umenia, na stránke www.domumenia-piestany.sk alebo v sieti Ticketportal.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila