Piešťanskí gymnazisti v europarlamente

  • Mladí dnes
  • 24. novembra 2023, 22:30

Septimáni z Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch so zástupcom riaditeľa Marekom Kalinčíkom a učiteľom Róbertom Paradim sa v dňoch 7.-11. novembra zúčastnili vo francúzskom Štrasburgu odbornej exkurzie Pracovný deň v Európskom parlamente.

Septimáni reprezentovali gymnázium, Piešťany aj Slovensko. (Autor: Róbert Paradi/Európsky parlament)

Študenti siedmeho ročníka osemročného štúdia po výhre v súťaži organizovanej Euroscolou v minulom školskom roku získali možnosť zúčastniť sa exkurzie v europarlamente spolu s ďalšími 600 žiakmi z Európskej únie. Hlavnou témou diskusie boli klimatické zmeny a ich vplyv na globálnu situáciu. Študenti navrhovali témy, o ktorých sa plenárne hlasovalo (zo štyroch vybraných tém navrhli naši gymnazisti tri!).

Piešťanský gymnazista Lukáš Hýrošš kladie ako prvý otázku v Európskom parlamente.

Okrem času stráveného v europarlamente septimáni navštívili historické centrum Štrasburgu, očarila ich tamojšia Katedrála Notre Dame a absolvovali netradičnú prechádzku po večernom nemeckom meste Kehl. Piešťanskí gymnazisti zažili nezabudnuteľné chvíle – a nie je to žiadne klišé…

(gypy)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 21. februára 2024
Meniny má Eleonóra, zajtra Etela