Rakovice: Deň študentstva si pripomenuli športom

• Školy / Šport
  • 21. novembra 2023, 22:30

Na počesť Medzinárodného dňa študentstva zorganizovala Spojená škola Rakovice športové súťaže. O majstra školy v školskom roku 2023/2024 vo florbale súťažili v stredu 15. novembra družstvá, ktoré mohli byť zložené z chlapcov aj dievčat. Ďalšou disciplínou bol stolný tenis, kde sa hralo bez rozdielu veku a pohlavia.

Víťazom florbalového turnaja o majstra školy sa stalo družstvo 1. A/Ad v zložení Adam Riegel, Samuel Ondrišík, Samuel Studený a Andrej Bango. (Autor: Klaudia Vaculová )

Florbalové zápasy odohralo desať družstiev. V stolnom tenise bojovalo o postup do finálovej skupiny 20 žiakov, prekvapujúce bolo, že hralo až 16 dievčat.

Víťazom florbalového turnaja o majstra školy sa stalo družstvo 1. A/Ad v zložení Adam Riegel, Samuel Ondrišík, Samuel Studený a Andrej Bango. Na druhej priečke skončila trieda IV. A (Dušan Pavúr, Vladislav Cigna, Kristína Zmeková a Danica Petrášová) a na tretej 1. Z/V (David Turan, Adrian Turanský, Martin Ondrejíčka a Matúš Drnák).

V stolnom tenise dominovali chlapci. Víťazom sa stal Šimon Tešedík, na druhom mieste skončil Roman Lacko a tretí bol Marek Zaťko.

Nadšené povzbudzovanie spolužiakov a športové nasadenie súťažiacich prispeli, že táto akcia zároveň vytvára priestor na ďalšiu športovú činnosť.