Policajti zadržali recidivistu, ktorý v garáži nákupného centra mieril zbraňou na ženy

  • Krimi / Spravodajstvo
  • 20. novembra 2023, 14:18

Policajti zadržali a obvinili 48-ročného recidivistu z okresu Nitra, ktorý minulý týždeň v podzemnom parkovisku nákupného centra v Trnave mieril zbraňou na ženy, ktorá nasadali do auta. V jednom prípade žena z auta vystúpila a utiekla. Muž podľa polície o pol hodinu neskôr skutok zopakoval a otvoril zadné dvere auta, ktorého vodička práve vychádzala z podzemných garáží. V aute pritom sedeli aj jej dve maličké deti.

Ilustračné foto, (Autor: Getty Images)

„Muž na ženu namieril zbraň a žiadal od nej, aby ho odviezla do Serede, čo vystrašená žena z obavy o svoj život aj spravila. Počas jazdy jej zobral aj peňaženku s osobnými dokladmi, hotovosťou a platobnou kartou, s ktorou neskôr štyrikrát zaplatil,“ informovala trnavská polícia. Prípadmi sa ihneď začali zaoberať trnavskí kriminalisti. Operatívnou činnosťou, analýzou kamerových záznamov a pomocou svedeckých výpovedí sa im podarilo osobu podozrivú zo skutku rýchlo stotožniť a zadržať. Pri incidentoch páchateľ použil napodobeninu krátkej strelnej zbrane, ktorú si kúpil v hračkárstve. Muž sa nakoniec policajtom k obom skutkom priznal.

Vyšetrovateľ muža obvinil zo zločinu vydierania a prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku. Zároveň podal podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Trnavský sudca sa s návrhom stotožnil a policajti viackrát súdne trestaného muža eskortovali do výkonu väzby.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je sobota 13. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom hlavolamov. Meniny má Margita.
  • 13.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 15. júla 2024
Meniny má Kamil, zajtra Henrich