Policajti zadržali recidivistu, ktorý v garáži nákupného centra mieril zbraňou na ženy

  • Krimi / Spravodajstvo
  • 20. novembra 2023, 14:18

Policajti zadržali a obvinili 48-ročného recidivistu z okresu Nitra, ktorý minulý týždeň v podzemnom parkovisku nákupného centra v Trnave mieril zbraňou na ženy, ktorá nasadali do auta. V jednom prípade žena z auta vystúpila a utiekla. Muž podľa polície o pol hodinu neskôr skutok zopakoval a otvoril zadné dvere auta, ktorého vodička práve vychádzala z podzemných garáží. V aute pritom sedeli aj jej dve maličké deti.

Ilustračné foto, (Autor: Getty Images)

„Muž na ženu namieril zbraň a žiadal od nej, aby ho odviezla do Serede, čo vystrašená žena z obavy o svoj život aj spravila. Počas jazdy jej zobral aj peňaženku s osobnými dokladmi, hotovosťou a platobnou kartou, s ktorou neskôr štyrikrát zaplatil,“ informovala trnavská polícia. Prípadmi sa ihneď začali zaoberať trnavskí kriminalisti. Operatívnou činnosťou, analýzou kamerových záznamov a pomocou svedeckých výpovedí sa im podarilo osobu podozrivú zo skutku rýchlo stotožniť a zadržať. Pri incidentoch páchateľ použil napodobeninu krátkej strelnej zbrane, ktorú si kúpil v hračkárstve. Muž sa nakoniec policajtom k obom skutkom priznal.

Vyšetrovateľ muža obvinil zo zločinu vydierania a prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku. Zároveň podal podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Trnavský sudca sa s návrhom stotožnil a policajti viackrát súdne trestaného muža eskortovali do výkonu väzby.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 9. decembra 2023
Meniny má Izabela, zajtra Radúz