V novembri vykukli kuriatka pod Čachtickým hradom

Globálne otepľovanie dáva šancu na bohatú žatvu i slovenským hubárom. O svoje úlovky sa delia s kolegami aj na hubárskych stránkach sociálnych sietí. My sme v novembri našli v lese nad dedinkou Višňové, pod Čachtickým hradom, vynikajúce mladé kuriatka či ako repa zdravý vatovec. Cestou na zrúcaniny hradu Tematín z Bezovca sme zase na stráňach Považského Inovca zažili bedľovú nádielku.

(Autor: red)

Rastú? Veru áno! A je ich požehnane. Huby povyskakovali spod machu a lístia v lese, rastú i na spráchnivených drevách, zelených lúkach, ba aj na trávnikoch okolo domov a v záhradách. Michalky, podpňovky, václavky a po záhorácky hromadzinky rastú nielen v lesoch či záhradách, ale napríklad i pri spráchnivenom kmeni starej čerešne pri spoločnosti For Clean na Vrbovskej ceste v Piešťanoch.

Mali by sme však mať na pamäti jedno múdre pravidlo – ak huby nepoznáš, netrhaj ich a nejedz! Ak poznáš, tak dobrú chuť – s vajíčkom či v polievke sú tie jedlé naozaj „fajné“. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 9. decembra 2023
Meniny má Izabela, zajtra Radúz