Čitateľská výzva podporí školy vo Vrbovom a v Trebaticiach

Vďaka výzve Čítame pre radosť si 239 škôl, medzi nimi aj vo Vrbovom a v Trebaticiach, bude môcť zriadiť triedne knižnice. Informovalo o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

(Autor: pexels.com)

Minister školstva Tomáš Drucker avizoval aj navýšenie pôvodnej sumy na výzvu, ktorá predstavovala 200-tisíc eur, o ďalších 10-tisíc eur. Minister tiež uviedol, že hľadajú spôsoby, ako by mohli podporiť všetkých uchádzačov. „Pri zozname škôl, ktoré sme z výzvy Čítame pre radosť podporili, vidíme, že pre veľa detí môže ísť o vôbec prvú knihu v živote, s ktorou sa stretli,“ povedal Drucker.

Cieľom výzvy je posilňovať u detí i mladších žiakov pozitívny vzťah ku knihám a k čítaniu, a tiež budovanie čitateľského sebavedomia. „Oprávnenými žiadateľmi boli materské školy, základné školy, špeciálne materské školy, špeciálne základné školy, spojené školy, ktoré majú organizačnú zložku materská škola alebo základná škola, a sú zaradené do siete škôl a školských zariadení SR,“ priblížilo ministerstvo školstva.

Maximálna výška prostriedkov sa odvíjala od počtu zapojených tried. Jedna škola mohla zapojiť maximálne štyri triedy, v prípade, ak ju navštevuje viac ako 500 žiakov, to bolo šesť tried. „Na každú zapojenú triedu pripadajú finančné prostriedky vo výške 250 eur,“ uviedol rezort školstva.

Oprávnenosť čerpania výdavkov je od začiatku októbra do konca budúcoročného marca. Počas tohto času môžu školy nakúpiť knihy i audioknihy pre deti a žiakov, a tiež knihy pre učiteľov. Na triedu, v ktorej sa bude zriaďovať alebo dopĺňať knižnica, pripadá jedna kniha. Projekt podporí aj Základnú školu na Školskej ulici vo Vrbovom a Základnú školu v Trebaticiach. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. decembra 2023
Meniny má Bibiána, zajtra Oldrich