Žiaci z Banky mali vyučovanie na Kostolci

  • Školy
  • 8. novembra 2023, 21:48

Žiaci Základnej školy v obci Banka zažili v polovici októbra integrované tematické vyučovanie. V rámci neho navštívili aj hradisko Kostolec v Ducovom.

Štvrtáci so svojimi pedagógmi navštívili hradisko Kostolec v Ducovom. (Autor: archív ZŠ s MŠ Banka)

V pondelok 16. októbra sa učili nezvyčajnou formou integrovaného tematického vyučovania s názvom Túlame sa Slovenskom. Cieľom vyučovania bolo oboznámenie sa s rôznymi zaujímavými miestami. Žiaci prvého stupňa si prehĺbili vedomosti o našej krajine a získali nové poznatky o miestach, ktoré navštívili. Prváci spoznávali školu a jej blízke okolie, druháci významné pamiatky mesta Piešťany, tretiaci navštívili kaštieľ v Moravanoch nad Váhom a štvrtáci hradisko Kostolec v obci Ducové. Nadobudnuté poznatky si následne utvrdili aktivitami pri tvorivej činnosti.

Žiaci druhého stupňa využili svoje zručnosti a nadanie v slovenskej ľudovej tvorbe. Rozšifrovali ľudové piesne v nárečí z oblasti Považia, Záhoria, Turca, Horehronia a Šariša. Tieto regióny boli nosné pre projektové vyučovanie, zo žiakov sa stali autori básní s nárečovými slovami. A v závere dňa sa na chvíľu zmenili na ľudových remeselníkov – čipkárov, architektov, keramikárov a návrhárov krojov. 

Róbert Valovič

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 9. decembra 2023
Meniny má Izabela, zajtra Radúz