Aj piešťanskí gymnazisti sú René

  • Školy
  • 4. novembra 2023, 22:07

Cena René Anasoft litera gymnazistov je jedinečným literárnym ocenením, o ktorom raz ročne rozhodujú študenti vybraných gymnázií a stredných škôl z celého Slovenska. Cieľom je podporiť študentov v čítaní kvalitnej súčasnej slovenskej tvorby. Gymnázium Pierra de Coubertina sa už piaty raz aktívne zapojilo do ceny René.

Piešťanskí gymnaziálni čitatelia privítali v priestoroch školskej knižnice autorov Mareka Hudeca a Dušana Taragela, ktorí sú vo finálovej päťke René. (Autor: Alžbeta Michelová)

Piešťanskí gymnaziálni čitatelia privítali vo štvrtok 26. októbra v priestoroch školskej knižnice dvojicu autorov – Mareka Hudeca a Dušana Taragela, ktorí sú vo finálovej päťke René. Diskusia bola živá, dynamická, okorenená typickým taragelovským humorom. Študenti sa dozvedeli nielen o tvorivej metóde autorov a zaujímavých detailoch z procesu písania, ale dostali zopár zásadných informácií, ako písať kvalitný text. Uvoľnená atmosféra a interakcia študentov urobili z diskusie so spisovateľmi nevšednú a príťažlivú udalosť.

Ivana Papcunová

0 Shares

Najnovšie správy

V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 24. júna 2024
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia