Aj piešťanskí gymnazisti sú René

  • Školy
  • 4. novembra 2023, 22:07

Cena René Anasoft litera gymnazistov je jedinečným literárnym ocenením, o ktorom raz ročne rozhodujú študenti vybraných gymnázií a stredných škôl z celého Slovenska. Cieľom je podporiť študentov v čítaní kvalitnej súčasnej slovenskej tvorby. Gymnázium Pierra de Coubertina sa už piaty raz aktívne zapojilo do ceny René.

Piešťanskí gymnaziálni čitatelia privítali v priestoroch školskej knižnice autorov Mareka Hudeca a Dušana Taragela, ktorí sú vo finálovej päťke René. (Autor: Alžbeta Michelová)

Piešťanskí gymnaziálni čitatelia privítali vo štvrtok 26. októbra v priestoroch školskej knižnice dvojicu autorov – Mareka Hudeca a Dušana Taragela, ktorí sú vo finálovej päťke René. Diskusia bola živá, dynamická, okorenená typickým taragelovským humorom. Študenti sa dozvedeli nielen o tvorivej metóde autorov a zaujímavých detailoch z procesu písania, ale dostali zopár zásadných informácií, ako písať kvalitný text. Uvoľnená atmosféra a interakcia študentov urobili z diskusie so spisovateľmi nevšednú a príťažlivú udalosť.

Ivana Papcunová

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 9. decembra 2023
Meniny má Izabela, zajtra Radúz