Ľadová plocha pri Priore nebude ani túto zimu

Verejná ľadová plocha, ktorá mala mimoriadne veľkú obľubu u piešťanskej verejnosti, nebude pred Obchodným domom Prior inštalovaná už tretiu zimu po sebe. Ako nás informovala riaditeľka Služieb mesta Piešťany, Hana Dupkaničová, mestské zastupiteľstvo ani v tomto roku na tento účel nevyčlenilo finančné prostriedky.

Nekrytá ľadová plocha slúžila v Piešťanoch verejnosti zhruba od polovice decembra a v prípade mrazivých dní až do konca februára. (Autor: Supa)

„Orientačná spotreba elektrickej energie za zimné obdobie je 35 000 kWh. V dnešných cenách by náklady len na elektrickú energiu boli 9625 eur bez DPH. K tejto sume treba pripočítať ďalšie náklady, napríklad drevo – dosky, preglejka, chladivo, voda, oprava chladiacej jednotky, poplatok za pripojenie do siete, inštaláciu, počas prevádzky plat za nadčasy a víkendy pre obsluhu,“ povedala nám Hana Dupkaničová.

Piešťanská verejnosť tak túto zimu zrejme ostane bez umelej ľadovej plochy. Zimný štadión ešte nemá ukončenú rekonštrukciu a podľa slov primátora Petra Jančoviča, ktoré zazneli na minulotýždňovom mestskom zastupiteľstve, ani hokejoví funkcionári mládežníckych havranov už nemajú záujem budovať nekrytú umelú ľadovú plochu v Piešťanoch.

Ak teda dostatočne nezamrzne potok Dubová, vodná nádrž Striebornica alebo Výsadba na Sĺňave, vyznávači korčuľovania si budú musieť zájsť na zimné štadióny až do Trnavy či Nového Mesta nad Váhom.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 16. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom afrického dieťaťa. Meniny má Blanka, Bianka.
  • 16.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Obchodný reťazec Hornbach plánuje postaviť ďalšiu predajňu pre domácich majstrov, záhradkárov a stavebníkov v Trnave. Stáť má v obchodnej zóne…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Kraj / Spravodajstvo
Pred 85 rokmi, presne 7. júna 1939, odletelo z piešťanského letiska osem príslušníkov 3. leteckého pluku Milana Rastislava Štefánika s…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je pondelok 17. júna. Tento deň je Svetovým dňom boja proti rozširovaniu púští a sucha. Meniny má Adolf.
  • 17.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 17. júna 2024
Meniny má Adolf, zajtra Vratislav