Čajky prišli v Gorzówe o nádej na víťazstvo strelou s klaksónom

Basketbalistky Piešťanských Čajok mali na dosah druhé víťazstvo v B-skupine Európskeho pohára (Eurocup), ale na palubovke InvestInTheWest Enea Gorzów prehrali po úspešnej strele spolu so záverečným klaksónom tesne 81:83. V tabuľke tak majú na konte jedno víťazstvo a dve prehry, po súťažnej prestávke sa predstavia najbližšie doma, 22. novembra privítajú luxemburský T71 Dudelange.

Čajky prišlo o nádej na víťazstvo premenenou strelou Gorzówa v poslednej sekunde zápasu. (Autor: FIBA)

Prvé tri minúty to bol v podaní oboch tímov festival zahodených šancí, až to celé prelomila Wentzelová. Gorzów sa následne ujal vedenia po dobrom bodovom úseku, ale Piešťany na toto správne zareagovali. V týchto momentoch ich viedla Herminjardová, ale na domácej strane sa už postupne dostávala do tempa Bibbyová. Vo vysokom útočnom tempe začali Čajky mierne strácať krok, prvú štvrtinu prehrali 15:21. Druhá 10-minútovka bola v podobnom duchu, Gorzów viedla Bibbyová a keď bolo potrebné, tak sa k nej pridali bodovo spoluhráčky. Klubu z kúpeľného mesta sa podarilo v niektorých momentoch sťahovať manko, ale nikdy nie tak, ako by si želal. Aj preto sa išlo na polčasovú prestávku za stavu 33:45.

Piešťany začali aktívnejšie, najmä strelecky, koncentráciou a obranou. Chceli sa vrátiť do boja o víťazstvo, čo sa im v priebehu tretej štvrtiny úspešne darilo. Ich kolektívny výkon bol protiváhou k individuálnej kvalite Bibbyovej. Dinga-Mbomiovej sa dokonca podarilo stiahnuť na rozdiel útoku – 53:56, ale posledné slovo v tejto časti mal Gorzów. Do záverečnej časti sa išlo z domáceho pohľadu za stavu 57:63. Štvrtá štvrtina bol mimoriadne zaujímavá, najskôr poľský tím trochu odskočil, ale potom sa Dinga-Mbomiovej s Herminjardovou podarilo priblížiť na rozdiel bodu (64:65). Gorzów to naštartovalo, dostala sa do dvojciferného náskoku, ale Piešťany sa nevzdali a opätovne stiahli. Dve sekundy pred koncom dokonca vyrovnali na 81:81, Gorzów ale v poslednom útoku trafil ťažkú strelu s klaksónom a vyhral pred domácimi fanúšikmi.

Európsky pohár, ženy – B-skupina:

InvestInTheWest Enea Gorzów – Piešťanské Čajky 83:81 (21:15, 24:18, 18:24, 20:24)

Najviac bodov – Gorzów: Bibbyová 33, Jakubiuková 15, Tsinekeová a Wentzelová po 12

Čajky: Taušová 21, Herminjardová 16, Mitrasinovičová 14, Jamesová 13, Jurčenková 3 (Dinga-Mbomiová 14, Kraislová, Moravčíková a Vandlíková 0)

TH: 29/24 – 15/10, Fauly: 13 – 18, Trojky: 5 – 13, Rozhodovali: Teixeirová (Portug.), Tetiková (Tur.), Vávrová (ČR)

Povedal po zápase:

Peter Jankovič, tréner Piešťan: „Ťažko sa mi hodnotí takýto zápas. V prvom rade by som chcel poďakovať a pogratulovať dievčatám k úžasnému výkonu, že sa nevzdávali, aj keď to už s nami nevyzeralo veľmi dobre. Vrátili sme sa späť a nechýbalo veľa, aby sme zápas otočili vo svoj prospech. Žiaľ, dostali sme veľmi ťažký kôš. Myslím si, že sme ho odbránili tak, ako mal byť. Bibbyová ukázala svoju kvalitu, ako počas celého stretnutia. Vyhral šťastnejší tím, nie lepší. Určite tam boli chyby, ktoré sme nemuseli urobiť, ale aj napriek tomu sme dokázali s veľkým favoritom zápasu hrať vyrovnanú partiu. Strašne ma to mrzí a ja verím, že sa nám to niekde vráti. Dievčatá odovzdali všetko, čo mohli, takže im ešte raz ďakujem za veľmi pekný výkon. Škoda toho, ale musíme sa pozerať dopredu a zdvihnúť hlavy. Pôjdeme ďalej a verím, že budeme ešte silnejší.“