Úspešná letná sezóna tenistky Kláry Klieštencovej vo štvorhre

  • Šport / Tenis
  • 30. októbra 2023, 22:30

Talentovaná tenistka Klára Klieštencová, hráčka Tenisového klubu HSC Piešťany, zaznamenala úspešnú letnú sezónu 2023 na domácej i medzinárodnej scéne.

Klára Klieštencová, hráčka Tenisového klubu HSC Piešťany, zaznamenala úspešnú letnú sezónu na domácej i medzinárodnej scéne. (Autor: archív Kláry Klieštencovej)

Na domácom tenisovom okruhu sa Klára Klieštencová vo štvorhre starších žiačok stala majsterkou západoslovenského regiónu a vyhrala tiež dva turnaje najvyššej triedy A v Bratislave a Humennom. Doma na Slovensku sa jej darilo aj vo vekovo vyššej kategórii – štvorhre dorasteniek, v ktorej sa stala vicemajsterkou západoslovenského regiónu, a vyhrala i turnaj v Trenčianskych Tepliciach. Na konci augusta pomohla svojmu klubu k víťazstvu na majstrovstvách Slovenska družstiev v kategórii starších žiačok, keď vyhrala všetky svoje zápasy v dvojhre i vo štvorhre.

Najvýznamnejšie úspechy však dosiahla na medzinárodnej scéne. Na okruhu Tennis Europe Junior Tour vo štvorhre starších žiačok do 14 rokov sa dokázala prebojovať na posledných štyroch turnajoch vždy do finále, pričom tri účasti premenila na víťazstvo. Vyhrala turnaje v Žiline, v slovinskom meste Koper a v chorvátskom Vrsare a až vo finále prehrala v rakúskom Bad Waltersdorfe.

Letné úspechy sú o to výnimočnejšie, že ich Klára dosiahla postupne so šiestimi rôznymi deblovými spoluhráčkami. Za vynikajúcu sezónu vďačí nielen dobrej príprave pod vedením trénera Adama Arbeta, ale aj dobrým podmienkam, ktoré jej TK HSC Piešťany vytvoril, a v neposlednom rade ústretovému prístupu zo strany Základnej školy na Brezovej ulici.

Stanislava Šimová

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 3. decembra 2023
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora