Čajky súperkám z Girony nič nedarovali, vo vypätom zápase ale uspeli Španielky

Nataša Taušová výkonmi rastie od zápasu k zápasu. (Autor: Laco Duračka)

Basketbalistky Piešťanských Čajok zaznamenali v B-skupine Európskeho pohára (Eurocup) druhú prehru, doma nestačili na favorizovanú španielsku Spar Girona 53:68. V tabuľke tak zostávajú na treťom mieste s bilanciou výhry a dvoch prehier. Ich nasledujúce vystúpenie v súťaži je na programe v stredu 1. novembra o 19.00 na palubovke poľského InvestInTheWest Enea Gorzów.

Čajky vstúpili do ďalšieho eurocupového vystúpenia s veľkou energiou a správnym nasadením na oboch stranách palubovky. Proti favorizovanej Girone vedeli hrať svoju hru, zodpovedne doskakovali a z rýchlych protiútokov skórovali. V tomto smere ideálne fungovala hra na podkošové duo Jurčenková a Jamesová. Po oddychovom čase sa dostali k slovu tiež hosťujúce hráčky a výsledkom bolo najtesnejšie možné vedenie po prvej štvrtine – 20:19. Druhá 10-minútovka priniesla diametrálne odlišný scenár, no žiaľ, s nie práve priaznivým vývojom pre Piešťany. Upustenie od intenzity, séria chýb v obrane a najmä strelecké suchoty. Girona počas 9 minút predviedla bodový úsek 20:1 a razom viedla 40:20. Jamesová v poslednej minúte prvého polčasu konečne dala za domáci tím nejaké body, výsledkom tak bol stav 23:40 po prvom polčase.

Kým druhá štvrtina bola v podaní domácich nevydarená, tak nástup do tretej časti bol excelentný. Rýchlo sa vrátilo strelecké sebavedomie, dokumentoval to úsek 11:1 a Girona sa razom ocitla pod tlakom, na ktorý musela reagovať oddychovým časom. Lenže s týmto scenárom neboli prirodzene spokojné hráčky španielskeho tímu a po chvíli vrátili dianie do starých koľají. Do záverečnej 10-minútovky sa išlo za stavu 36:52. Piešťany nevzdávali proti favoritovi boj o víťazstvo, drobnými krokmi okresávali dvojciferné manko. Z domácej strany prišiel ešte jeden nápor, spolu s podporou publika bola jej hnacím motorom Jamesová, ale Girona si už ďalší úspech do tabuľky ustrážila.

Eurocup – B-skupina:

Piešťanské Čajky – Spar Girona 53:68 (9:20, 4:20, 13:12, 17:16)

Čajky: Jamesová 25, Mitrasinovičová 12, Herminjardová 11, Jurčenková 4, Taušová 0 (Moravčíková 1, Kraislová a Vandlíková 0)

Najviac bodov – Girona: Mitchellová 19, Bertschová, Magarityová a Tolová po 13

TH: 11/9 – 18/15, Fauly: 19 – 13, Trojky: 6 – 3, Rozhodovali: Maret (Fr.), Radonjič (Bos. a Herc.), Palčič (Slov.), 600 divákov.