Nedeľa patrí extraligovému šlágru, Čajky privítajú vo finálovej repríze Banskú Bystricu

Na tento duel všetci čakali, prvýkrát od finálovej série sa stretnú Piešťanské Čajky so Sláviou Banská Bystrica. Atraktívna dohrávka 5. kola Niké Extraligy žien bude v Diplomat aréne v nedeľu o 17.00 h tiež súbojom o prvé miesto v tabuľke.

Čajky v minulej sezóne nad Banskou Bystricou dominovali a porazili ju vo všetkých desiatich zápasoch. (Autor: Laco Duračka)

Už len tieto vymenované informácie sú najlepšou možnou diváckou pozvánkou na duel medzi aktuálne najlepšími slovenskými tímami a tiež zástupcami v Eurocupe. „Čaká nás veľmi ťažký zápas proti eurocupovému tímu, s veľkými skúsenosťami a širokou rotáciou. Bude to zaujímavé, je to šláger a repríza finále z predchádzajúcej sezóny. My si teraz musíme trochu oddýchnuť a posnažíme sa pripraviť na tento zápas. Času nie je veľa, zápasy idú rýchlo po sebe a je potrebné byť na to pripravený. Urobíme všetko, aby sme doma zvíťazili, aj keď to bude veľmi ťažké,“ vraví tréner Peter Jankovič.

Poďme si postupne rozobrať na drobné, na čo sa môžeme v nedeľu večer tešiť. Ako Piešťany, tak aj Banská Bystrica reprezentujú slovenský basketbal na európskej scéne v rámci Eurocupu. Čajky zaznamenali prvé víťazstvo v aktuálnej edícii tejto súťaže, keď uspeli v luxemburskom Dudelange (70:52). Slávia, ktorá sa oproti minulej sezóne výrazne posilnila tiež siahala na víťazstvo, ale doma napokon nestačila na grécky Panathinaikos (63:67). „Teším sa. Sme pripravené na tento zápas a som si istá, že to bude atraktívny duel na sledovanie. Budeme motivované a veľmi koncentrované,“ hlási zo šatne ‘KJ’ Jamesová.

Repríza poslednej finálovej série Niké EXZ a Slovenského pohára prinesie aj množstvo zaujímavých mikrosúbojov. Začneme hneď na lavičkách, kde sú silné osobnosti nášho basketbalu – Peter Jankovič a Zuzana Žirková. Prvýkrát sa v Diplomat aréne predstavia tiež dve ex-Čajky, Natália Martišková a Božica Mujovičová. Pod košom sa popasujú spoluhráčky z reprezentácie Slovenska – Alica Moravčíková a Sabína Šimonovičová (za slobodna Oroszová). A k tomu všetkému to bude aj o prvé miesto v tabuľke. Momentálne je na tom lepšie Slávia, ktorá vyhrala všetky doterajšie ligové súboje, ale Piešťany sú hneď na 2. priečke.

Oba tímy však počítajú aj straty, Banskej Bystrici bude absentovať s veľkou pravdepodobnosťou trojica Žofia Hruščáková, Nina Janštová a Lucia Striešová. Na strane Čajok visí otáznik nad účasťou Any Mandičovej a Radky Stašovej. „Očakávam od Banskej Bystrice, že bude namotivovaná, ako každý, kto proti nám hrá. Myslím si, že ak si udržíme koncentráciu v obrane, tak to bude pre nás super, pretože ako tím vieme, aký je náš cieľ. Budeme bojovať do poslednej sekundy,“ povedala jasne Jamesová.

Pri takomto stretnutí by ste nemali chýbať a samozrejme vás v Diplomat aréne aj potrebujeme! Piešťanské Čajky nastúpia proti Slávii Banská Bystrica netradične v nedeľu o 17.00 h. Vstupné na základnú a nadstavbovú časť Niké EXZ je 6€. Pokladňa v priestoroch Diplomat arény sa otvára vždy 60 minút pred začiatkom zápasu.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 16. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom afrického dieťaťa. Meniny má Blanka, Bianka.
  • 16.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 18. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom piknikov. Meniny má Vratislav.
  • 18.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pred 85 rokmi, presne 7. júna 1939, odletelo z piešťanského letiska osem príslušníkov 3. leteckého pluku Milana Rastislava Štefánika s…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je pondelok 17. júna. Tento deň je Svetovým dňom boja proti rozširovaniu púští a sucha. Meniny má Adolf.
  • 17.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 19. júna 2024
Meniny má Alfréd, zajtra Valéria