Hučovi k päťdesiatke spievali živijó

Roman Michalík alias Hučo z Veľkých Kostolian oslávil 50. narodeniny vo veľkom štýle. Na futbalový štadión Michala Podolana prišli všetci jeho priatelia, známi i rodinní príslušníci, aby sa v sobotu 7. októbra od popoludnia až do prvej hodiny nedeľnej tešili z jeho prítomnosti.

(Autor: archív Romana Michalíka)

„S oslavou mi pomohla mama a otec, tiež najbližší priatelia, ktorým som za všetko veľmi vďačný. Kamaráti z Trakovíc mi vyrobili transparent, Majo Antolík z Ostrova, môj stopercentný kamoš, zhotovil nástenku s mojimi fotografiami od detstva až po súčasnosť. A každý, kto sa so mnou úprimne tešil z mojej oslavy i zdravia, ktoré som načas stratil, mi urobil obrovskú radosť. Bolo nám veselo pri tónoch troch kapiel, ktoré mi tiež vinšovali a vyhrávali, a po jedle a koláčoch sa len tak zaprášilo,“ smial sa šťastný Hučo. Tak ho totiž poznajú v obci Veľké Kostoľany.

Roman o sebe prezradil, že sa narodil 9. októbra 1973 v Trnave. Celý život prežil vo Veľkých Kostoľanoch v dome na Piešťanskej ulici. Vyučil sa za mechanika rastlinnej výroby v Strednom odbornom učilišti vo Voderadoch. Až do chvíle, keď vážne ochorel, pracoval v spoločnosti Katelstav, kde okrem iného jazdil na traktore značky Kubota. Vždy ho priťahovali autá, mašiny, veď príkladom mu bol otec, profesionálny lakírnik.

Hučo zvádzal s chorobou ťažký boj, zvládať mu ho pomáhali jeho najbližší. Choroba, našťastie, ustúpila a už pár rokov sa teší primeranému zdraviu. Svoju pozitívnu energiu venuje v prospech obyvateľov Veľkých Kostolian. Je ochotný pomôcť, priložiť ruku k dielu.

Je organizátorom šibačkovej i fašiangovej pochôdzky, dušou prvomájového sprievodu, nevynechá ani pochôdzku Mikuláša s čertom a anjelmi. Aj nad Romanom bdie anjel strážny, rozprestrel nad ním svoje krídla a dáva mu silu byť osožný a šťastný. K celému radu vinšovníkov sa pripája i redakcia Piešťanského týždňa. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 17. júna. Tento deň je Svetovým dňom boja proti rozširovaniu púští a sucha. Meniny má Adolf.
  • 17.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 18. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom piknikov. Meniny má Vratislav.
  • 18.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 16. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom afrického dieťaťa. Meniny má Blanka, Bianka.
  • 16.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pred 85 rokmi, presne 7. júna 1939, odletelo z piešťanského letiska osem príslušníkov 3. leteckého pluku Milana Rastislava Štefánika s…
  • 16.06.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 19. júna 2024
Meniny má Alfréd, zajtra Valéria