Hučovi k päťdesiatke spievali živijó

Roman Michalík alias Hučo z Veľkých Kostolian oslávil 50. narodeniny vo veľkom štýle. Na futbalový štadión Michala Podolana prišli všetci jeho priatelia, známi i rodinní príslušníci, aby sa v sobotu 7. októbra od popoludnia až do prvej hodiny nedeľnej tešili z jeho prítomnosti.

(Autor: archív Romana Michalíka)

„S oslavou mi pomohla mama a otec, tiež najbližší priatelia, ktorým som za všetko veľmi vďačný. Kamaráti z Trakovíc mi vyrobili transparent, Majo Antolík z Ostrova, môj stopercentný kamoš, zhotovil nástenku s mojimi fotografiami od detstva až po súčasnosť. A každý, kto sa so mnou úprimne tešil z mojej oslavy i zdravia, ktoré som načas stratil, mi urobil obrovskú radosť. Bolo nám veselo pri tónoch troch kapiel, ktoré mi tiež vinšovali a vyhrávali, a po jedle a koláčoch sa len tak zaprášilo,“ smial sa šťastný Hučo. Tak ho totiž poznajú v obci Veľké Kostoľany.

Roman o sebe prezradil, že sa narodil 9. októbra 1973 v Trnave. Celý život prežil vo Veľkých Kostoľanoch v dome na Piešťanskej ulici. Vyučil sa za mechanika rastlinnej výroby v Strednom odbornom učilišti vo Voderadoch. Až do chvíle, keď vážne ochorel, pracoval v spoločnosti Katelstav, kde okrem iného jazdil na traktore značky Kubota. Vždy ho priťahovali autá, mašiny, veď príkladom mu bol otec, profesionálny lakírnik.

Hučo zvádzal s chorobou ťažký boj, zvládať mu ho pomáhali jeho najbližší. Choroba, našťastie, ustúpila a už pár rokov sa teší primeranému zdraviu. Svoju pozitívnu energiu venuje v prospech obyvateľov Veľkých Kostolian. Je ochotný pomôcť, priložiť ruku k dielu.

Je organizátorom šibačkovej i fašiangovej pochôdzky, dušou prvomájového sprievodu, nevynechá ani pochôdzku Mikuláša s čertom a anjelmi. Aj nad Romanom bdie anjel strážny, rozprestrel nad ním svoje krídla a dáva mu silu byť osožný a šťastný. K celému radu vinšovníkov sa pripája i redakcia Piešťanského týždňa. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 4. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov. Meniny má Barbora, Barbara.
  • 03.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. decembra 2023
Meniny má Barbora, zajtra Oto