DUŠIČKY: Počas Pamiatky zosnulých treba sa správať s úctou nielen k zosnulým, ale aj k prírode

  • Kultúra a spoločnosť
  • 22. októbra 2023, 08:50

Občianske združenie Živica pripomína, že sa treba počas Pamiatky zosnulých správať s úctou nielen k zosnulým, ale aj k prírode. Ako informovalo združenie, na Slovensku návštevníci nanosia na cintoríny každoročne tony plastov. Živičné programy Zelená škola a Funebra sa preto spojili a vyzývajú školy a verejnosť, aby zabudli na plastové dekorácie počas Pamiatky zosnulých.

(Autor: FB zomri)

Manažérka programu Zelená škola Zuzana Gallayová zdôraznila, že úcta a láska k blízkym sa dá vyjadriť rôznymi spôsobmi a nie je potrebné nosiť plastové kytice či vence, pretože tie sa nedajú zrecyklovať. „Školy zapojené v programe Zelená škola „robia, čo učia“ a environmentálne vzdelané deti potom často inšpirujú aj rodičov. Ešte pred jesennými sviatkami, počas ktorých spomíname na svojich blízkych, preto môžu ukázať, ako vyzerá spomienka s rešpektom k prírode,“ uviedlo združenie. Monika Suchánska z projektu Funebra, ktorý sa venuje prírodnému pohrebníctvu spresnila, že pripravili súťaž pre školy. „Pedagogičky môžu s deťmi pripraviť prírodný biologicky rozložiteľný veniec len s pomocou jutového špagátu a prírodného materiálu a ukázať rodičom, že sa to dá aj takto,“ informovala Suchánska. Minulý rok sa do dušičkovej výzvy zapojilo 70 škôl a organizátorky veria, že tento rok ich bude viac.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 4. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov. Meniny má Barbora, Barbara.
  • 03.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. decembra 2023
Meniny má Barbora, zajtra Oto