Imatrikuláciu prvákov na „schererke“ pripravili deviataci

Prváčikovia zo Základnej školy F. E. Scherera v Piešťanoch sú od minulého týždňa pasovaní za riadnych školákov. Imatrikulácia, ktorá sa konala v stredu 11. októbra, bola slávnostným aktom, pri ktorom áčkari z triedy učiteľky Andrey Sedlákovej a jej asistentky Evy Ostrčilovej a béčkari triednej učiteľky Ľubice Gregoričkovej a koordinátorky imatrikulácie Viery Mikeskovej z CVČ dali deviatakom, riaditeľke Sidónii Podhradskej i učiteľkám sľub, že budú usilovnými, pracovitými, reprezentatívnymi žiakmi školy, s ktorými sa rozlúčia až po úspešnom zvládnutí deviateho ročníka.

Prváčikovia aj deviataci: Námorníci i piráti, vľavo je triedna 1. B Ľubica Gregoričková. (Autor: vd)

Imatrikuláciu si nenechalo ujsť ani vedenie mesta Piešťany, primátor Peter Jančovič s viceprimátorom Jánom Krupom popriali žiačikom veľa úspechov v učení i rozvíjaní svojich talentov a daností a radostne prežité školské časy, na ktoré budú neskôr s láskou spomínať. 

Na imatrikuláciu Šmolkov z 1. A triedy sa prišli pozrieť primátor Peter Jančovič i viceprimátor Ján Krupa.

Kým áčkari mali imatrikuláciu v znamení Šmolkov, béčkari sa poprezliekali za námorníkov. Hry, súťaže, ale aj sľub žiaka školy, jeho povinnosti im pripravili deviataci odetí za Šmolkov, námorníkov a pirátov. Učiteľky sa tiež preobliekli do kostýmov, riaditeľka a vychovávateľka, ktorá koordinovala imatrikulácie, si menili tričká. V rámci imatrikulácie vystúpili s pásmom piesní aj samotní prváci.

Na záver školskej slávnosti triedne učiteľky nakrájali chutné, krásne vyzdobené torty a každý žiačik mohol v lavici maškrtiť a tešiť sa z darčekov i parádneho imatrikulačného listu.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 4. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov. Meniny má Barbora, Barbara.
  • 03.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. decembra 2023
Meniny má Barbora, zajtra Oto